Fly Fest 2013 już za nami

Wieści Fly Fest

Święto z okazji 100-lecia lotnictwa na Ziemi Piotrkowskiej, czyli Fly Fest 2013 przeszło już do historii.

Dwudniowy festiwal lotniczy (31.08. i 01.09. br.) w Piotrkowie Trybunalskim, przyciągnął miłośników latania z całego regionu. Pierwszy dzień Fly Fest rozpoczęto o godz. 15-tej od konferencji prasowej dla mediów, podczas której zaprezentowano nową publikację poświęconą lotnictwu. „Skrzydła nad Piotrkowem. 100-lecie lotnictwa na ziemi piotrkowskiej” to pierwsza w historii Piotrkowa Trybunalskiego publikacja w całości poświęcona lotniczym dziejom miasta i okolic. Opisuje dokładnie to, co działo się na piotrkowskim niebie począwszy od lotów aerostatów i pierwszych amatorskich konstrukcji szybowcowych po czasy i wydarzenia współczesne. Autorem książki jest Agnieszka Warchulińska.

Wieści Fly Fest 2013

Wieści Fly Fest 2013


Tego dnia na piotrkowskim lotnisku można było zobaczyć pokazy skoków spadochronowych, przelot Dromadera z efektownym zrzutem wody nad pasem oraz pokazy modeli sterowanych radiem.
Wieści skoczek spadochronowy

Wieści skoczek spadochronowy


Wieści wystawa

Wieści wystawa


Wieści WS-4 Świerszcz

Wieści WS-4 Świerszcz


Wieczorem odbył się koncert gwiazd telewizyjnych talent show – OHO!KOKO i Boogie Boys.
Wieści koncert OHO!KOKO

Wieści koncert OHO!KOKO


Drugi dzień festiwalu Fly Fest 2013 rozpoczęto od odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 100-lecie piotrkowskiego lotniska. Główną atrakcją jubileuszu były przeloty samolotów MIG29, eskadry śmigłowców bojowych z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, pokaz Grupy Historycznej Lotnictwa Polskiego, pokaz akrobacji szybowcowej w wykonaniu kpt. Jerzego Makuli.
Na najmłodszych i nie tylko czekało także dużo atrakcji w postaci zabaw i konkursów.
Wieści Fly Fest wesołe miasteczko

Wieści Fly Fest wesołe miasteczko