Gmina Kleszczów: nowe miejsce rekreacyjne

Łuszczanowice skwer

W Łuszczanowicach Kolonii na powierzchni 6 tys. m kw. urządzony został nowy, wielofunkcyjny skwer.

Mieszkańcy mogą korzystać z placu zabaw, pokrytego nawierzchnią z kolorowego poliuretanu, z mini-boiska do gier zespołowych i z alejki spacerowej. Swoją kondycję mogą poprawiać ćwicząc na ośmiu urządzeniach zamontowanych w plenerowej siłowni. Skwer został ogrodzony i wyposażony w elementy małej architektury (ławki, kosze, lampy, kran, stojaki na rowery), obsadzony drzewami i krzewami (m.in. tuje, świerki, klony). Wygospodarowano też miejsca postojowe dla samochodów.

Wyposażenie placu zabaw stanowią takie urządzenia, jak: bujaki (auto i konik), huśtawka potrójna, karuzela, piaskownica oraz zestawy zabawowe. W skład dużego zestawu wchodzą takie atrakcje, jak m.in. przeplotnia linowa, ścianki wspinaczkowe i wiszący most. Mały zestaw przeznaczony dla najmłodszych dzieci poza zjeżdżalnią i równoważnią z poręczami linowymi posiada drewniane podesty, zabawowe tablice edukacyjne, most linowy i pochylnie z poręczami.

Projekt budowlany zagospodarowania skweru w Łuszczanowicach Kolonii opracowany został przez A.S. Studio Adam Szwarc z Bytomia, natomiast wykonawcą wybranym spośród ośmiu firm uczestniczących w przetargu była spółka Sportsystem z Aleksandrowa Kujawskiego.

JS