Handlowali podrobioną odzieżą

Wieści_Policja_handel_podrobioną_odzieżą

Na targowiskach w Rzgowie i Głuchowie kryminalni z KPP Łódź Wschód zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi, której wartość łącznie wyceniono na ponad 930.000 zł. Nieuczciwym sprzedawcom za wprowadzanie do obrotu podróbek towarów renomowanych firm grozi kara do 2 lat więzienia.

Sprawdzając informację dotyczącą nieprawidłowości podczas sprzedaży towarów 14 grudnia 2012 roku policjanci z KPP Łódź Wschód dokonali kontroli we wskazanych boksach handlowych w centrum targowym w Rzgowie. Podczas kontroli z udziałem specjalisty stwierdzono, że oferowany do sprzedaży towar był tanią podróbką wyrobów odzieżowych i galanteryjnych znanych na całym świecie producentów. Brak oryginalnych opakowań, niska jakość materiału i wykonania jednoznacznie demaskowały podróbki. W dwóch boksach zabezpieczono łącznie blisko 800 sztuk bluzek, spodni, torebek, bransoletek, szalików i koszulek damskich.
Straty producentów oryginalnej odzieży, na podstawie zabezpieczonego towaru, w jednym boksie wyceniono na blisko 154.000zł, a w drugim na ponad 770.000zł. Policjanci zabezpieczyli wszystkie podróbki i sporządzili na miejscu dokumentację procesową.
Trzy dni później, czyli 17 grudnia 2012 roku taką samą akcję koluszkowscy policjanci przeprowadzili wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Łodzi w centrum targowym w Głuchowie. Podczas kontroli, w jednym z boksów zabezpieczono 52 sztuki podrobionych czapek i skarpetek, których wartość wyceniono na ponad 200 zł.
Teraz właściciele stoisk z trefną odzieżą poniosą odpowiedzialność karną. Za wprowadzenie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi grozi grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat.
KWP w Łodzi