Horror na Mazovii

Mazovia

28 kwietnia o godzinie 16:00 w Rawie Mazowieckiej odbył się mecz w ramach XIX kolejki Ligi Okręgowej sezonu 2011/12. Doszło do starcia dwóch silnych drużyn, druga w tabeli Mazovia Rawa Mazowiecka podejmowała na własnym stadionie piątą drużynę ligi Orła Nieborów. To spotkanie miało dramatyczny przebieg dla naszych piłkarzy, ponieważ przez większość meczu musieliśmy sobie radzić w osłabieniu, bo czerwoną kartką za zagranie ręką poza polem karnym, ukarany został bramkarz Przemysław Kopczyński oraz dziesięć minut przed końcem z boiska został wyrzucony Michał Kaźmierczak za faul taktyczny na napastniku gości. Mimo to, Mazovia okazała się drużyną dojrzalszą i bardziej doświadczoną pokonując Orła Nieborów 1:0 (1:0).

Już w piątej minucie Mazovia mogła wyjść na prowadzenie. Sędzia dyktuje rzut wolny 20 metrów od bramki. Sylwester Kowalczyk oddaje piękny techniczny strzał, który zatrzymuje się na poprzeczce bramki Nieborowa. W 12. minucie z boiska zostaje wyrzucony Przemysław Kopczyński za zagranie piłki poza polem karnym. Następuje więc zmiana na pozycji bramkarza. Z murawy schodzi kapitan drużyny Jarosław Karaś, a w jego miejsce pojawia się Rafał Sadowski i już chwile później młody bramkarz kapitalnie broni rzut wolny wykonywany przez gości. W 26. minucie gry nareszcie Mazovia zdobywa bramkę. Kapitalnie z rzutu wolnego dośrodkowuje Łukasz Choderski, w polu karnym najwyżej wyskoczył Michał Kaźmierczak, który strzałem głową zdobywa swoją pierwszą bramkę po powrocie do Mazovii. Goście mimo przewagi jednego gracza nie kwapili się do częstych ataków na naszą bramkę. Przy tym popełniali proste błędy, które Mazovia próbowała wykorzystywać. Koniec pierwszej połowy. Mazovia Rawa Mazowiecka – Orzeł Nieborów 1:0.

W drugiej połowie nastąpiła zmiana w drużynie gości. Z boiska schodzi Kamil Kozioł, a w jego miejsce pojawia się Mateusz Zimecki. Również w tej części gry Mazovia miała lekką przewagę. Była przede wszystkim drużyną mądrą, pokazującą charakter. Około 65. minuty gry Orzeł Nieborów miał niesamowite szczęście. Rzut wolny wykonywał Łukasz Choderski i jego strzał znów znalazł się na poprzeczce bramki bronionej przez Macieja Chmielewskiego. Dziesięć minut później bliski drugiego trafienia był Michał Kaźmierczak, lecz obrońca rawskiej Mazovii nie trafił w bramkę z dogodnej pozycji. W 77. minucie zmiana w naszej drużynie. Michał Stanowski zastępuje Pawła Wyciszkiewicza. Kilka minut później kolejna fatalna informacja dla kibiców Mazovii. Z boiska zostaje wyrzucony Michał Kaźmierczak za faul taktyczny na napastniku Nieborowa. Od 82. minuty gry gramy w dziewiątkę. W tym momencie już goście przejęli inicjatywę. Coraz częściej atakowali na bramkę Sadowskiego. W 85. minucie gry zastępujący dziś nieobecnego szkoleniowca Mazovii trener Waldemar Stasiewicz wprowadza w miejsce Rafała Bednarka, od dłuższego czasu kontuzjowanego, Marcina Mańkowskiego, który obecnie pełni rolę asystenta trenera Marcina Telusa. Sędzia dolicza cztery minuty do końca spo-tkania. Właśnie w tym okresie Orzeł Nieborów mógł zdobyć bramkę. Napastnik gości oddał ładny strzał z woleja, lecz piłka minimalnie minęła bramkę Rafała Sadowskiego. Arbiter główny dzisiejszego spotkania Cezary Białek gwiżdże po raz ostatni wprawiając w radość kibiców oraz piłkarzy naszej drużyny. Mazovia Rawa Mazowiecka – Orzeł Nieborów 1:0 (1:0).