II Międzynarodowy Kongres Łódzkie Energetyczne

Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia organizuje II Międzynarodowy Kongres Łódzkie Energetyczne 2015. Kongres odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2015 r. w Hali EXPO-ŁÓDŹ przy Al. Politechniki 4.

Kongres otworzą prezesi dwóch wiodących spółek energetycznych PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. i Veolia Energia Łódź S.A. oraz przedstawiciele władz regionalnych. Nie zabraknie również ekspertów z Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Rumunii, Ukrainy, Mołdowy, Armenii i Komisji Europejskiej.
Będzie to trzydniowe wydarzenie: w Sesji Plenarnej podczas I Dnia Kongresu będą poruszone kluczowe dla rozwoju Polski i Europy tematy, jak Unia Energetyczna, gospodarka cyrkulacyjna, nowe, niepubliczne źródła finansowania inwestycji.
II Dzień Kongresu będzie dniem wyjazdowym. Uczestnicy Kongresu będą mogli poznać potencjał energetyczny województwa łódzkiego i odwiedzą prężnie rozwijające się Bełchatów, Uniejów, Poddębice oraz Rawę Mazowiecką. Ponadto zostaną zorganizowane wizyty w Veolii Łódź i CTT OZE w Konstantynowie Łódzkim.
Ostatni dzień Kongresu, 10.06.2015, będzie nawiązywał do Roku Światła i tematyki energooszczędnego oświetlenia. Tego też dnia uczestnicy Kongresu będą uczestniczyć w uroczystym otwarciu, a następnie zwiedzaniu II Międzynarodowych Targów Łódzkie Energetyczne 2015, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Łódzkie w Hali Expo. Targi będą trwać dwa dni. Zarówno wstęp na Targi jak i udział w II Międzynarodowym Kongresie Łódzkie Energetyczne będą bezpłatne.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.lodzkieenergetyczne.pl