II Radomszczański Bieg Uliczny

29 czerwca odbędzie się w Radomsku II Bieg Uliczny. Do pokonania zaplanowano dystans dziesięciu kilometrów. Nowością będzie elektroniczny pomiar czasu wszystkich uczestników. Organizatorami imprezy są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miasto Radomsku oraz Joggingowe Radomsko.

Do Radomska przyjadą zawodnicy m.in. z Wrocławia, Łodzi, Częstochowy, Kielc, Łasku, Pabianic, Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa a nawet odległego Kłodzka. Na starcie nie zabraknie również zwycięzcy z ubiegłego roku Krzysztofa Pietrzyka z Koluszek.
Trasa biegu będzie wiodła ulicami: Tysiąclecia, Prymasa Wyszyńskiego, Pustą, Stodolną i ponownie Tysiąclecia. Start i meta biegu będą usytuowane w okolicach Urzędu Miasta. Przed głównym biegiem odbędzie się bieg rekreacyjny na ul. Tysiąclecia.
Podczas biegu prowadzone będą następujące klasyfikacje:
– klasyfikacja generalna mężczyzn i klasyfikacja generalna kobiet
– klasyfikacje wiekowe w kategorii kobiet i mężczyzn: 16 – 25 lat powyżej 25 lat.

Organizatorzy imprezy proszą o nieparkowanie pojazdów w obszarze zamknięcia ruchu dn. 29 czerwca br. od godz. 9.45 do 11.45 oraz dostosowanie się do poleceń służb porządkowych. Dodatkowo proszą o dopilnowanie, by zwierzęta domowe w czasie trwania biegów nie opuszczały posesji.