IKEA Łódź: Wiemy, o jakich kuchniach marzą łodzianie

Wieści IKEA METOD

Od 1 kwietnia IKEA Łódź wprowadza zupełnie nowy system mebli kuchennych METOD. Mówiąc „zupełnie nowy”, IKEA Łódź ma na myśli nowe wymiary modułów, fronty szafek, drzwi, zawiasy, szuflady, elementy wyposażenia oraz nową stylistykę, czyli dosłownie wszystko. Dzięki innowacyjnym zmianom dopasowanie kuchni do własnych potrzeb będzie teraz dużo łatwiejsze.

Wielu Łodzian ma niewielkie mieszkania, które wymagają bardzo funkcjonalnych rozwiązań. Z badań przeprowadzonych na zlecenie IKEA wynika, że wymiary naszych kuchni najczęściej nie przekraczają 15 m2. Dlatego też, ze względu na ograniczoną powierzchnię, nie zawsze możemy pozwolić sobie na kuchnię z wyspą. Co ciekawe, przeważająca większość naszych kuchni zaaranżowana jest w kształcie litery „I” lub „L”.
Przy zakupie mebli kuchennych dużą wagę przywiązujemy do jakości i trwałości – w końcu jest to zakup na lata. Nie zapominamy jednak o przystępnej cenie. Fakt, że nowa kuchnia ma nam służyć przez długi czas ma też znaczący wpływ na wybór stylu. Stawiamy na nowoczesność i uniwersalność, ponieważ łatwiej jest dopasować taką kuchnię do zmieniających się trendów oraz indywidualnych preferencji, na przykład poprzez dobór dodatków. Największą popularnością cieszą się drewniane meble utrzymane w jasnej kolorystyce – bieli i beżach.
Badania przeprowadzone na zlecenie IKEA pokazały, że cenimy sobie możliwość zakupu kuchni „od ręki”. IKEA Łódź oferuje zatem gotowe rozwiązania obejmujące projekt oraz aranżację kuchni, transport, a także montaż. Dzięki temu oszczędzamy czas, a cały proces metamorfozy kuchni staje się znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy.
Nasza idealna kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna oraz dobrze zorganizowana. Chcemy się w niej swobodnie poruszać i mieć łatwy dostęp do potrzebnych rzeczy. Nie lubimy natomiast gdy zbyt wiele akcesoriów do gotowania oraz sprzętów kuchennych przechowywanych jest na wierzchu, dlatego też cenimy pojemne szafki oraz szuflady. W naszej kuchni musi panować porządek, preferujemy więc meble, które nie brudzą się zbyt szybko i aranżujemy ją tak, aby była łatwa do sprzątania. Pomimo praktycznego podejścia do urządzania kuchni, mamy do niej także stosunek emocjonalny. Dla większości z nas to znacznie więcej niż pomieszczenie, w którym gotujemy
i spożywamy posiłki. Kuchnia to miejsce rodzinnych rozmów i spotkań z przyjaciółmi, a także pracy, zabawy czy też odpoczynku. W wielu przypadkach odgrywa znaczącą rolę w budowaniu więzi międzyludzkich. Chcemy więc czuć się w niej dobrze i bezpiecznie.
„Kuchnia to miejsce bardzo rodzinne. Wspólne spożywanie posiłków zbliża do siebie domowników, jest to także często jedyny moment w ciągu dnia, gdy możemy pobyć razem. Dlatego zależy nam, aby umożliwić łodzianom wyposażenie swojej kuchni, tak aby czuli się w niej swobodnie i przyjemnie” – powiedział Jakub Jankowski, Store Manager IKEA Łódź.
Nowy system mebli kuchennych IKEA METOD to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla łodzian. METOD oparty jest na modułach o prostych kształtach i rozmiarach będących wielokrotnością 20 cm, dzięki czemu umożliwia tysiące kombinacji. Moduły można dowolnie dobierać i zestawiać aż powstanie kuchnia, która idealnie dopasuje się do wnętrza – jak ubranie szyte na miarę. Przypomina to zabawę klockami i tak samo uruchamia wyobraźnię. Natomiast swoboda w rozmieszczaniu szuflad i drzwi sprawia, że wygląd zewnętrzny kuchni nie jest zależny od sposobu, w jaki zorganizowane jest wnętrze. W wymarzonej kuchni nie trzeba iść na kompromis i wybierać pomiędzy wyglądem, a funkcjonalnością. METOD ma jeszcze wiele innych zalet i innowacyjnych rozwiązań ułatwiających urządzenie wspaniałej kuchni, które już od 1 kwietnia będzie można zobaczyć w sklepie IKEA Łódź.
Więcej informacji na temat rozwiązań METOD można znaleźć na stronie: www.IKEA.pl/lodz
foto i źródło: IKEA Łódź