Imieniny Piotrkowa w trakcie

W trakcie piątkowych występów piotrkowianie mogli usłyszeć m.in. Justynę Kowalewską, Beatę Królikiewicz, Magdalenę Gumulec, czy ks. Tomasza Estkowskiego. Gwiazdą wieczoru była Aleksandra Olczyk. Koncerty potrwają do niedzieli (29.06.2014).

Drugi dzień Dni Miasta (sobota) rozpoczął się od powitania gości z miast partnerskich w Urzędzie Miasta. Następnie przez centrum Piotrkowa przeszła parada zespołów ludowych i wokalnych z tych miast. Barwny korowód, prowadzony przez Miejską Orkiestrę Dętą, wystartował z pl. Chełmońskiego. Goście przeszli ul. Słowackiego, pl. Kościuszki, ul. Sieradzką, Rynkiem Trybunalskim, pl. Czarnieckiego oraz ul. Zamkową. Na placu Zamkowym korowód zawrócił i udał się na Rynek Trybunalski, gdzie jeszcze dziś i jutro trwał będzie Jarmark Trybunalski.
Ponadto przez cały dzień na scenie w amfiteatrze miejskim odbywają się prezentacje artystów amatorów oraz pokazy sprawności sportowej i sztuk walki.

Od godziny 18.00 muzyka rozbrzmiewać będzie na scenie głównej na pl. Pofranciszkańskim. Na początek dla wszystkich zgromadzonych zagra piotrkowski zespół The Stress. Później będzie można usłyszeć Out of Fashion z Esslingen.
Gwiazdą drugiego dnia Imienin Piotrków będzie zespół The UK Legends, złożony z muzyków legendarnych rokowych brytyjskich zespołów. Początek koncertu około godz. 21. Natomiast w niedzielę (21.00) na scenie głównej zagra zespół Lombard, który na spocie poniżej zaprasza piotrkowian do wspólnej zabawy.
Szczegółowy program na stronie http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto/aktualnosci/imieniny-piotrkow–8211-program