Imieniny Piotrkowa

Imieniny_Piotrków

8.07 rozpoczynają się Imieniny Piotrków 2016. Zapowiada się weekend pełen koncertów.

Święto Piotrkowa tradycyjnie zainauguruje Jarmark Trybunalski. Od piątku do niedzieli w Rynku Trybunalskim na przybyłych czekać będą kramy m.in. z zabawkami, biżuterią, rękodziełem, swojskim jadłem oraz trunkami. Jarmarkowi towarzyszyć będą prezentacje sportowe, artystyczne oraz koncerty kapel podwórkowych.
„Imprezową” część Imienin Piotrków rozpocznie w piątkowy wieczór biesiadne śpiewanie połączone z potańcówką w Rynku Trybunalskim.

W sobotę do południa zaplanowano turniej koszykówki, mistrzostwa miasta w wyciskaniu własnego ciała oraz wystawę tuningowanych i zabytkowych pojazdów.
O 16.00 na placu Pofranciszkańskim rozpocznie się część koncertowa Dni Miasta. Publiczności zaprezentują się lokalni wykonawcy, a o 21.00 zaplanowano koncert gwiazdy wieczoru – Mrozu.
Sobotnie świętowanie zakończy „potańcówka pod gwiazdami”, którą poprowadzi DJ Jarosław Skrabek.

Ostatni dzień Imienin Piotrków 2016 to dopołudniowe imprezy w Rynku Trybunalskim oraz popołudniowe koncerty na pl. Pofranciszkańskim. Rozpoczną lokalni wykonawcy, potem zagra zespół Normalsi, a o 21.00 finał tegorocznych dni miasta. Wystąpi legendarna grupa Dżem.