Kleszczów: Będą 2 nowe bloki

Kleszczów_budynki komunalne

W Urzędzie Gminy w Kleszczowie rozpoczął się proces wyboru firmy budowlanej, która postawi dwa kolejne wielorodzinne budynki na osiedlu „Łuszczanowice”. Wykonawca tej inwestycji zostanie wyłoniony w dwustopniowym przetargu ograniczonym. Nowe budynki powstaną na bazie „starych” projektów i będą bliźniaczo podobne do tych, które do użytku przekazane były w 2015 roku.

W niepodpiwniczonych budynkach na trzech kondygnacjach oraz poddaszu użytkowym zostanie urządzonych łącznie 28 lokali mieszkalnych (po 14 mieszkań w jednym budynku). Każdy z bloków zajmie prawie 400 m kw. powierzchni, a kubatura wyniesie 4940 m sześć. Wraz z dwoma budynkami wznoszone będą także przeznaczone dla ich najemców garaże. Jeden zespół garaży ma liczyć 20, a drugi – 12.

W skład infrastruktury towarzyszącej, która powstanie wokół budynków wchodzić będą chodniki i drogi dojazdowe, miejsca parkingowe oraz wszelkie instalacje podziemne.

Czas, jaki gmina zamierza dać wykonawcy na przeprowadzenie tej inwestycji to 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. Procedura wyboru firmy, która otrzyma gminne zamówienie, potrwa przynajmniej kilka tygodni.