Kleszczów: Bieg uliczny

logo_kleszczow_na5

18 września – biegowe Mistrzostwa Polski Kobiet na 5 km w Kleszczowie i bieg uliczny „Kleszczów na Piątkę”.

Zakończyły się zapisy do czwartej edycji biegu ulicznego „Kleszczów na Piątkę”. Na liście uczestników jest 350 osób, w tym 123 kobiety i 227 mężczyzn. Impreza odbędzie się w niedzielę 18 września. Start biegu głównego nastąpi o godzinie 12.00, natomiast biuro zawodów będzie czynne od godziny 9.00. Trasa biegu (uznawanego za jedną z najszybszych „piątek” w Polsce) poprowadzi ulicą Sportową do ronda im. Honorowych Dawców Krwi, a dalej – ulicą Główną (w kierunku Łękińska), Miłą, Tulipanową, Południową i Sportową (w kierunku stadionu).
W ramach biegu głównego odbędą 5. Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet na 5 km. Wybór Kleszczowa na miejsce przeprowadzenia tej imprezy to szczególne wyróżnienie dla kleszczowskiej imprezy biegowej i dowód uznania ze strony Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wzorowa organizacja dotychczasowych edycji biegu „Kleszczów na Piątkę”, a także pozytywne opinie uczestników zaowocowały przyznaniem dla kleszczowskiej imprezy trzygwiazdkowego certyfikatu jakości, nadawanego przez Europejskie Stowarzyszenie Lekkiej Atletyki.
Na najlepszych zawodników tegorocznej edycji biegu „Kleszczów na Piątkę” czekają atrakcyjne nagrody. W klasyfikacji open kobiet i mężczyzn zwycięzca otrzyma 1000 zł, zdobywca drugiego miejsca – 800 zł, trzeciego – 600 zł, czwartego – 400 zł, piątego – 200 zł, a szóstego – 100 zł. Dodatkowo w Otwartych Mistrzostwach Polski Kobiet trzy najlepsze zawodniczki otrzymają medale oraz gratyfikacje finansowe: I -1000 zł, II – 800 zł, III – 600 zł. Zawodniczki, które chcą wystartować w zbliżających się MP w Kleszczowie mogą jeszcze dokonywać zgłoszeń do 12 września na adres: kontakt@inessport.pl
Wzorem poprzednich lat główną biegową imprezę w Kleszczowie poprzedzą biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 100, 200, 400 i 800 metrów. Biegi dla dzieci organizowane na stadionie gminnym rozpoczną się o godz. 11.00. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.kleszczowna5.pl.