Kleszczów: Gimnazjum chce współpracować z ukraińską szkołą

Wieści Kleszczów współpraca z Równe

 

Gimnazjum w Kleszczowie gościło 5-osobową delegację ze szkoły Centrum Nadziei w Równem na Ukrainie oraz reprezentację Stowarzyszenia Współpracy Interkulturowej Gałązka Oliwna z Piotrkowa Trybunalskiego. Wizyta ta miała związek z podjęciem współpracy przez kleszczowską i równieńską szkołę. W nawiązaniu kontaktów pomogło piotrkowskie stowarzyszenie. Celem współpracy obydwu szkół ma być wzajemne poznawanie obyczajów i tradycji kulturowej, przełamywanie barier i stereotypów zakorzenionych w mentalności i kulturze młodych ludzi, nawiązanie stałych kontaktów pomiędzy uczniami i nauczycielami gimnazjum w Kleszczowie i szkoły w Równem.

List intencyjny podpisany został przez Olenę Schenknecht – dyrektora szkoły Centrum Nadziei, Grażynę Muszwic – przewodniczącą stowarzyszenia Gałązka Oliwna w Piotrkowie Tryb. oraz Ryszarda Ciągło – dyrektora Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kleszczowie.

W trakcie pobytu w gminie Kleszczów goście odwiedzili inne placówki oświatowe – Szkołę Podstawową w Kleszczowie i Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Sulmierzycach. Zwiedzili także najciekawsze miejsca gminy Kleszczów i spotkali się z wójtem Sławomirem Chojnowskim.

***

Równe to ponad 250-tysięczne miasto na Ukrainie, stolica jednego z obwodów, wyróżniającego się dynamicznym rozwojem gospodarczym.

Jerzy Strachocki

Urząd Gminy w Kleszczowie