Kleszczów: Przybędzie 28 mieszkań

Kleszczów_mieszkania

W ciągu kilku tygodni pula komunalnych mieszkań, należących do gminy Kleszczów, zwiększy się o ponad 20 procent.

Przy ulicy Sportowej kończy się budowa dwóch nowych budynków. Każdy z nich mieści po 14 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Lokale 2-pokojowe z kuchnią mają powierzchnię od 46,6 do 60,5 m kw. Z kolei lokale 3-pokojowe mają 71,8 m kw. (z oddzielną kuchnią), bądź 73,6 m kw. (z aneksem kuchennym). Największy metraż (90,2 m kw.) ma mieszkanie 4-pokojowe z kuchnią, mieszczące się na poddaszu.
W obu budynkach prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe: trwa montaż ościeżnic, drzwi i zamków oraz montaż paneli podłogowych i listew. Łazienki zostały kompletnie wykończone i wyposażone w dwufunkcyjne piece gazowe. Na podłogach i ścianach kuchni ułożone płytki ceramiczne, a ściany i sufity w całym mieszkaniu wykończone zostały gładzią gipsową i pomalowane na biało.
Wraz z dwoma budynkami mieszkalnymi powstał zespół 20 garaży, stojący przy drodze dojazdowej do osiedla. Inwestycja, której koszt wyniesie 5,59 mln zł jest realizowana przez konsorcjum firm budowlanych: PBU „Wiktor” sp.j. z Radomska oraz Cz.P.B.P. „Przemysłówka” S.A. z Częstochowy.

JS