Kleszczów: ZSP nagrodzony za „Dzień przedsiębiorczości”

Wiesci przedsiebiorczosc kleszczow

Delegacja samorządowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie (dyrektor szkoły Agnieszka Nagoda-Gębicz, doradca zawodowy Katarzyna Wojtania oraz uczennice klasy II – Karolina Koziara i Magdalena Walicka) wzięła udział w uroczystym podsumowaniu IX edycji „Dnia przedsiębiorczości”.

„Dzień przedsiębiorczości” to ogólnopolski program zainicjowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Służy on popularyzacji organizowania jednodniowych praktyk, podczas których uczniowie zapoznają się „od kuchni” z pracą w konkretnych firmach. Uroczystość podsumowania IX edycji „Dnia przedsiębiorczości” odbyła się w Pałacu Prezydenckim (Prezydent RP patronuje tej inicjatywie). Nagrody laureatom wręczali: podsekretarz stanu Irena Wóycicka (jednocześnie przewodnicząca Komitetu Honorowego „Dnia przedsiębiorczości”) i doradca Prezydenta RP – Tadeusz Mazowiecki. Wśród nagrodzonych znalazło się 28 szkół z całej Polski, w tym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie.

W IX edycji „Dnia przedsiębiorczości” wzięło udział ponad 45 tys. uczniów z 686 szkół oraz blisko 19 tys. instytucji i firm, które przyjęły uczniów na praktyki. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie po raz drugi znalazł się w gronie szkół, których aktywność zwróciła uwagę Komitetu Honorowego. Kleszczowska szkoła organizując tegoroczny „Dzień przedsiębiorczości” nawiązała współpracę z 45 firmami i instytucjami, które na praktyki przyjęły ponad 70 uczniów.

Na zdjęciu: dyrektor i uczennice ZSP w Kleszczowie w towarzystwie minister Ireny Wóycickiej.