Kolejna ofiara zimna

Wiesci bezdomni

27 grudnia 2014 roku około godziny 16.00 na dukcie leśnym pomiędzy miejscowościami Grobla a Taras w powiecie radomszczańskim znaleziono zwłoki mężczyzny. Leżał on około 60 metrów od asfaltowej drogi. Znalazł go sąsiad przechodzący na skróty właśnie tym lasem. 51-latek znajdując się pod wpływem alkoholu zmarł najprawdopodobniej z wychłodzenia.

26 grudnia 2014 roku około godziny 8.00 nad ranem w Wieruszowie w pobliżu ulicy Fabrycznej znaleziono zwłoki 60-letniego mężczyzny. Jak wynika z wstępnych ustaleń wyszedł w nocy z imprezy, na której spożywał alkohol. Do domu już nie dotarł. Lekarz jako najbardziej prawdopodobną przyczynę zgonu wskazał wychłodzenie organizmu.
To już cztery ofiary zimna w woj. łódzkim od początku listopada 2014 roku.
Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Jak co roku, w chwili gdy w naszym kraju temperatury na zewnątrz spadną poniżej zera, zwracamy się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

W ubiegłym roku w okresie od 1 listopada 2013 roku do 31 marca 2014 roku w województwie łódzkim stwierdzono 5 zgonów z wychłodzenia organizmu. W całym kraju w okresie od 1 listopada 2012 roku do 31 marca 2013 zarejestrowano 179 zgonów osób spowodowanych wychłodzeniem organizmu. Natomiast w okresie od 1 listopada 2013 do 31 marca 2014 roku odnotowano 87 tego typu zdarzeń.
KWP w Łodzi