Końskie: „Świat barw i kolorów”

Wieści, Końskie wystawa

Urokliwe, wielobarwne, niebanalne – to jedne z wielu określeń, jakimi opisać można wystawę prac absolwentów słynnego kieleckiego „Plastyka”, która prezentowana jest obecnie w siedzibie Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości.

Ekspozycja składa się z blisko 100 elementów ukazujących artystyczne i użytkowe ceramiki, malownicze grafiki, rysunki i szkice oraz repliki obrazów powstałe w pracowni technik malarskich i pozłotniczych. Wystawę urozmaicają również kunsztowne rzeźby i dzieła wykonane w pracowni meblarstwa, a także tkaniny artystyczne
i gobeliny, które łączą tradycyjne techniki wykonania z nowoczesną formą. Różnorodność zastosowanych motywów i twórczych rozwiązań pozwoliły na stworzenie interesującego i atrakcyjnego dla oka wernisażu ukazującego nietuzinkowy dorobek młodych adeptów sztuki. „Podróżujące” prace uzdolnionych uczniów i absolwentów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach eksponowane były dotychczas m.in. w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury oraz w Muzeum Przypkowskich w Jędrzejowie.
„W KSWP wystawa młodych i kreatywnych artystów prezentowana jest w ramach I edycji organizowanego
przez nas Cyklu Spotkań z Kulturą. Mam nadzieję, że wernisaż cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem wśród naszej społeczności, ponieważ mamy w planach realizację kolejnych tego typu inicjatyw.” – mówi Marek Mika, Prezes KSWP.
Wystawę, na którą KSWP zaprasza wszystkich miłośników sztuki, można oglądać w siedzibie Stowarzyszenia (Końskie, ul. Staszica 2A) od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00. Ekspozycja prac jednej
z największych średnich szkół artystycznych gościć będzie w murach firmy do końca marca 2015 roku.