Kontakt Tomaszów 2013

kontakt tomaszów 2013

W dniach 17-21.06.2013 roku odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu Kontakt Tomaszów, organizowany przez KCH SCh Tomy oraz Urząd Miasta Tomaszów Maz., przy współpracy Fundacji Proem.

Festiwal Kontakt to cykl praktycznych działań na rzecz miasta przy udziale wolontariuszy ze społeczności lokalnej, innych części kraju i zza granicy. Jego celem jest szerzenie idei wolontariatu, pokazanie przykładów pozytywnego oddziaływania na otaczającą nasz rzeczywistość oraz przykładu dobrej współpracy na rzecz miasta i jego mieszkańców.

Festiwal swoją formułą nawiązuje do Festiwalu Kontakt Łódź (realizowany od 2011) oraz Realnej Akcji, która miała miejsce w 2008 w Tomaszowie i była pierwszą tego typu akcją w Polsce.

Główną część Festiwalu stanowią m.in. prace remontowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ich mieszkaniach i w Domu Dziennego Pobytu, odnawianie pomieszczeń szkół, przedszkoli oraz pomieszczeń świetlicy środowiskowej Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przy Przedszkolu Nr 12. Popołudniami, w siedzibie SCh Tomy przy ul. Jerozolimskiej 1E, w godzinach 17-19, odbywać się będzie druga część festiwalu Kontakt Junior z programem dla dzieci AngArt czyli zajęciami z języka angielskiego oraz warsztatami artystycznymi, prowadzonymi przez wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych.

Festiwal zakończy się „bramówką” 21.06.2013 czyli rodzinnym grillowaniem z atrakcjami dla dzieci, m.in. dmuchańce, gry, zabawy, prezentacje prac artystycznych dzieci z programu Kontakt Junior (rejon ulicy Jerozolimskiej).

Więcej informacji na temat działań festiwalowych oraz imprez towarzyszących będzie można otrzymać w kawiarni …i cafe przy ul. Jerozolimskiej 1E, gdzie mieścić się będzie biuro festiwalowe. Zgłoszenia wolontariuszy przyjmuje Robert Pietraszewski, tel. 509690846.
Patronat nad Festiwalem objął Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Rafał Zagozdon.

UM w Tomaszowie Maz.