Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Kradli kable | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Kradli kable

Wieści kradzież kabli Piotrków Trybunalski

28 stycznia tuż po północy piotrkowscy policjanci patrolując ulicę Wojska Polskiego zauważyli przy wejściu do jednej z bram nerwowo rozglądającą się młodą kobietę i dwóch mężczyzn.
Jeden z nich na widok zbliżającego się radiowozu oddalił się i wyszedł sąsiednią klatką. Funkcjonariusze wylegitymowali piotrkowian. W wyniku kontroli ujawnili u 48- latka kabel, a w plecaku jego 22- letniego kolegi znaleźli cęgi, młotek, śrubokręt oraz 2 zwoje przewodu.
Ponadto znaleźli w bramie dwa pręty z zakrzywionymi końcami służące najprawdopodobniej do zrywania przewodów. Osoby podejrzewane o kradzież kabla telekomunikacyjnego zostały zatrzymane do wyjaśnienia, a skradzione przedmioty zabezpieczono w depozycie. Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim ustalają, czy zatrzymani nie są zamieszani w podobne kradzieże. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Piotrków Trybunalski
Ewa Drożdż