Kradli złom

Skierniewiccy policjanci zatrzymali 10 złodziei złomu, którzy jak wynika z dotychczasowych materiałów mogli skraść około 5 ton miedzi wartości co najmniej 100 tysięcy złotych.

26 listopada 2012 roku skierniewiccy policjanci otrzymali sygnał o próbie wywiezienia z terenu firmy w gminie Bolimów 700 kilogramów miedzianego złomu wartości około 17 tysięcy złotych. Jeszcze tego samego dnia zatrzymanych zostało w tej sprawie 6 podejrzewanych. Idąc dalej za ciosem funkcjonariusze dotarli także do kolejnych 4.

Policyjne działania prowadzone w tej sprawie już na wstępie ujawniły, że proceder wywożenia metali z terenu firmy zajmującej się segregacją metali trwał od około dwóch lat. Brała w nim udział blisko połowa pracowników zakładu. Pod nieobecność kierownictwa kontener z zawartością różnego rodzaju metali kolorowych ładowany był na samochód i wywożony. Złodzieje skradziony złom sprzedawali w okolicznych punktach skupu. Łącznie do sprawy zatrzymanych zostało na chwilę obecną 10 osób. Podejrzani to mężczyźni w wieku od 21 do 41 lat. Przestępstwa dokonywali w różnych konfiguracjach osobowych. W zależności od zaangażowania w proceder uzyskanymi nieuczciwie pieniędzmi dzielili się po kilkaset do kilku tysięcy złotych. Niektórzy z nich posiadali samochody wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych między innymi terenowe bmw i jaguara. Funkcjonariusze ustalili, iż oprócz miedzi kradzione były również inne metale, między innymi aluminium, blacha kwasowa czy mosiądz.
W chwili obecnej pokrzywdzony właściciel firmy szacuje, iż w trakcie tego procederu pracownicy mogli skraść około 5 ton miedzi wartości co najmniej 100 tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli mienie podejrzanych.
10 pracownikom prokurator postawił zarzut kradzieży i zastosował wobec nich dozór policyjny i poręczenia majątkowe w wysokości od tysiąca do 5 tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa.
Za kradzież grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.
KWP w Łodzi