Krwiodawcy mobilizują się w wakacje

W szpitalach dramatycznie maleją zapasy krwi. Apele do krwiodawców ślą już nie tylko Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ale nawet Caritas Polska.

W takiej sytuacji musi cieszyć niezwykła mobilizacja krwiodawców z gminy Kleszczów, którzy wzięli udział w sierpniowej (zaplanowanej już na początku roku) akcji krwiodawstwa. Podobnie jak kilka poprzednich akcji przeprowadził ją Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Kleszczowie.

Mimo tego, że trwają wakacje, a znaczna część kleszczowskich krwiodawców to młodzież, która letnie miesiące wykorzystuje na wyjazdy i wypoczynek, do kompleksu SOLPARK, w którym – już tradycyjnie – została zorganizowana akcja zgłosiło się 46 osób. Z tego grona do oddania krwi zostało zakwalifikowanych 44 dawców. Efektem akcji jest 19,8 litra najcenniejszego leku.

Gminny Klub HDK PCK w Kleszczowie dziękując za to zaangażowanie swoich członków, a także krwiodawców niezrzeszonych zapowiedział już kolejną akcję. 14 września zostanie do udziału w niej zaproszona młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie oraz nauczyciele ZSP. Jeśli znajdą się także inni krwiodawcy, chcący darem krwi wesprzeć placówki medyczne w regionie łódzkim, będą mile widziani. Także ta akcja prowadzona będzie na terenie kompleksu SOLPARK (godz. 11.00-14.00).