Kuźnice Koneckie

Kuźnice Koneckie plakat

Ze względu na okrągłą rocznicę wizyty króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na ziemi koneckiej, tegoroczne Kuźnice będą miały inny przebieg niż dotychczas. Dla uczestników zagrają: Natalia Szroeder i Piotr Restecki.

Z okazji 230. rocznicy wizyty królewskiej tegoroczna edycja Kuźnic będzie się odbywać na terenie 4 gmin powiatu koneckiego (Smyków, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Końskie). Tym samym będzie odtworzona historyczna trasa, którą poruszał się król. Impreza rozpocznie się w Adamowie przy Muzeum Ludowym, następnie w Radoszycach odprawiona zostanie msza w obrządku łacińskim. Po południu organizatorzy zapraszają do Maleńca – Zabytkowego Zakładu Hutniczego. Zostaną tu wręczone nagrody plebiscytu powiatowego „Marki Koneckie”. Wieczorem zaśpiewa Piotr Restecki, muzyk znany z programu „Must be the Music”.
Drugiego dnia Kuźnice Koneckie przeniosą się do Końskich, gdzie na uczestników czekają konkursy i zabawy, jak zapewnia Starostwo Koneckie, organizator imprezy. Gwiazdą tego wieczoru będzie Natalia Szroeder.
Ze względu na „ruchomy” charakter pierwszego dnia Kuźnic Koneckich, organizator zapewnia bezpłatny autobus dla wszystkich, którzy będą chcieli wziąć udział w obchodach. W przygotowaniu jest też I Rajd Rowerowy „Orszakiem królewskim po ziemi koneckiej”. Udział mogą wziąć osoby pełnoletnie oraz małoletnie wraz z opiekunem bądź nauczycielem. Więcej informacji nt. rajdu i regulaminu można znaleźć na stronie Starostwa i pod numerem tel.: 41 260 48 18 oraz 41 260 47 16.