Latynoskie rytmy z Lion Dance Studio

Lion Dance Studio

Właścicielką studia jest Anna Lewińska. Jej umiejętności taneczne podziwialiśmy m.in. w programie „Jaka to melodia”. Teraz możemy zatańczyć razem z nią na wakacyjnych warsztatach bachaty.

Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z tańcem?

W sumie…to chyba od kiedy zaczęłam chodzić (śmiech). Oblegałam wszystkie występy taneczne w przedszkolu. Do takich inicjatyw byłam pierwsza. Włączałam też płyty Mozarta i udawałam, że jestem baletnicą. Na pierwsze zajęcia poszłam w wieku 5 lat. Były to zajęcia z tańca towarzyskiego. I tak już…zostałam na tej sali.

Chyba nie do końca, bo uczysz także m.in. bachaty…

Bachatę zaczęłam tańczyć tak naprawdę dopiero w ubiegłym roku, w listopadzie. Zabierałam się za ten styl już od 5 lat. Jednak przez 18 lat trenowałam taniec towarzyski i to on pochłaniał cały mój czas. Dodatkowo zaczęłam studia choreograficzne, później pracowałam jako instruktor tańca. No i w końcu znalazłam czas na bachatę. Jeździłam na różne szkolenia międzynarodowe – byłam m.in. w Mediolanie, Madrycie, Zurychu. W najbliższym czasie jadę na warsztaty do Cadiz i Warszawy. Staram pojawiać się wszędzie tam, gdzie jest dużo najlepszych instruktorów.

Sama jesteś instruktorem i prowadzisz szkołę tańca…

Uczę tańca od 16 roku życia, ale tak naprawdę instruktorem nazwać się mogę od 4 lat, bo wtedy skończyłam kurs instruktorski. Plany założenia szkoły miałam już od bardzo dawna. To podobnie, jak z moją nauką bachaty (śmiech). Ale w tym przypadku akurat nie chodziło o brak czasu. Po prostu potrzebowałam „kopa”, aby wprowadzić plany w życie. Lion Dance Studio otworzyłam w maju.

Co kryje się za nazwą Lion Dance Studio?

Lew jest dla mnie uosobieniem siły, ale i też elegancji, dostojności. To są idealne cechy, które należy wykorzystać w tańcu. Musisz być silna i musisz być sobą. Musisz pokazać, kto jest gwiazdą na parkiecie (śmiech).

Jakie zajęcia znajdą się w programie?

Prowadzę zajęcia z bachaty w parach, bachaty ladies, salsy ladies, tańca towarzyskiego, tańca użytkowego, shakira dance, latino oraz kursy dla narzeczonych i lekcje indywidualne z choreografii pierwszego tańca. W okresie wakacyjnym organizuję warsztaty z bachaty. Na najbliższe zajęcia „bachata ladies” zapraszam wszystkie panie już 22 lipca. 29 lipca i 12 sierpnia organizuję „bachatę w parach”. Można oczywiście przyjść solo. Już teraz mamy zapisanych kilku wolnych partnerów i partnerek. Te zajęcia poprowadzę z Dawidem Gnatowskim, najlepszym polskim tancerzem w stylu bachata. Warsztaty odbywają się w Bełchatowie, ale mam także plany związane z Piotrkowem Trybunalskim. Mieszkańcy, którzy chcą odkryć miłość do tańca, mogą się już na tę miłość szykować! Na początek zapraszam na imprezę w rytmach latynoskich w klubie Sejf, która odbędzie się 29 lipca, po warsztatach. Nie zabraknie bachaty, salsy, kizomby. Będą pokazy i animacje. Dla wszystkich uczestników warsztatów – wstęp za darmo. Od września rozpoczną się też stałe kursy w obu miastach. Zapisy ruszą w połowie sierpnia.

Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiała Iwona Tyczka

fot. Grzegorz Kucharski

Sylwetka:
Anna Lewińska, ur. 17.02.1991r. Właścicielka Lion Dance Studio w Bełchatowie. Tancerka najwyższej międzynarodowej klasy S w tańcach latynoamerykańskich i mistrzowskiej klasy A w tańcach standardowych. Finalistka Mistrzostw Polski w klasie A. Tańczyła m.in. w programie „Jaka To Melodia”, jest też tancerką Teatru V6 w Łodzi. Tańczyła w spektaklach tj. „Bal Wampirów – Wieczność”, czy „Ach… Ten Nowy York”. Posiada uprawnienia instruktora sportu ze specjalnością taniec towarzyski z wyróżnieniem i rekomendacją od Agustina Egurroli. Ukończyła studia stacjonarne o kierunku Taniec, specjalność Choreograf.