Łódź: Light.Move.Festival.

infografika-lmf

55 podświetlonych kamienic, 25 instalacji świetlnych oraz 5 projekcji wielkoformatowych 2D/3D to główne elementy programu tegorocznej edycji Light.Move.Festival., który odbędzie się w Łodzi.

Tegoroczna edycja Light.Move.Festival odbędzie się w dniach 7 – 9 października 2016. Podczas już szóstej edycji festiwalu artystyczne iluminacje rozbłysną w dwóch miejskich parkach – Staromiejskim i Sienkiewicza oraz w obrębie ulicy Piotrkowskiej. Głównym punktem festiwalu będzie Plac Wolności. Wiele ciekawych atrakcji znajdzie się także w parkach i ulicach przylegających do Piotrkowskiej. Ulice Moniuszki i Tuwima oraz Sienkiewicza zamienią się w wielką galerię sztuki, a w parku Sienkiewicza podziwiać będzie można interaktywny mapping 2D/3D na koronach drzew.
Po raz pierwszy Festiwal ma też temat przewodni, a jest nim ONIRYZM – forma kreowania rzeczywistości na kształt snu, marzenia sennego, a niekiedy nawet… najstraszliwszego koszmaru.
W ramach bogatego programu artystycznego zaprezentowane zostaną wielkoformatowe projekcje, dla których ekranem stają się fasady budynków, artystyczne instalacje świetlne, architektoniczno-artystyczne iluminacje elewacji historycznych kamienic, wystawy, koncerty w nietypowych aranżacjach, performance.
Light.Move.Festival. tworzy Fundacja Lux Pro Monumentis przy wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń na podstawie umowy wieloletniej.