Łódź: Nielegalna rozlewnia alkoholu

Wieści policja

Wspólne działania policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Łodzi i funkcjonariuszy Izby Celnej doprowadziły do zatrzymywania mężczyzny, który na przemysłową skalę prowadził rozlewnię alkoholu.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w jednym z obiektów na Polesiu w Łodzi może znajdować się rozlewnia alkoholu niewiadomego pochodzenia. Zgromadzone materiały wskazywały, że oczyszczanie skażonego alkoholu i jego rozlewanie może przybierać skalę przemysłową.
11 kwietnia 2016 roku około godziny 15:00 policjanci i celnicy przystąpili do realizacji. W pomieszczeniach zatrzymali kompletnie zaskoczonego przebiegiem spraw 43-latka. Funkcjonariusze zabezpieczyli elementy linii technologicznej służącej do oczyszczania, uzdatniania i rozlewania skażonego spirytusu a także środki chemiczne. W pomieszczeniach zabezpieczono także ponad 6350 jednolitrowych butelek wypełnionych spirytusem gotowym do wprowadzenia na rynek. Poza tym w magazynie ujawniono zbiornik typu Mauser z 250 litrami alkoholu oraz puste butelki, kapsle a także kartony i urządzenia do pakowania. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru wyniosła co najmniej 350 tys. złotych. Zgromadzony materiał dowodowy w sprawie wskazuje, że alkohol miał trafić do dalszej odsprzedaży na łódzkie targowiska. Zatrzymany 43-latek nie miał w przeszłości konfliktu z prawem teraz może odpowiadać za rozlewanie i przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu gospodarczego znacznych ilości wyrobów alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywną.
KWP w Łodzi