Łódź: złodziej fiata zatrzymany

Wieści policja

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali amatora cudzego samochodu, który z przyblokowego parkingu próbował ukraść fiata.
30 stycznia 2015 roku około godziny 1:10 policjanci zostali powiadomieni, że jakiś mężczyzna kręci się w pobliżu zaparkowanych przy ulicy Judyma samochodów. Mundurowi pełniący nocna służbę na terenie Teofilowa namierzyli oddalającego się od zaparkowanych pojazdów mężczyznę. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć co robił. Funkcjonariusze znaleźli przy nim klucze narzędziowe jak również trzy uniwersalne kluczyki do samochodu.
Zlokalizowali również zaparkowanego fiata cc noszącego ślady włamania. Okazało się, że 29-latek przy wykorzystaniu posiadanych uniwersalnych kluczyków wszedł do pojazdu, zmienił kierownicę, gdyż na oryginalnej znajdowała się blokada i próbował ukraść cinquecento. Policjanci powiadomili prawowitego właściciela samochodu o próbie kradzieży, wartego 3000 złotych samochodu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności. W przeszłości był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Sąd na wniosek śledczych tymczasowo aresztował mężczyznę na dwa miesiące.

KWP w Łodzi