Łódź: Zniszczył 11 samochodów

Wieści logo policja

Policjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który niszczył pojazdy zaparkowane przy ulicy Brackiej w Łodzi. 23-latek byłby wcześniej notowany za konflikty z prawem.

17 lutego 2015 roku kilka minut przed godziną 1.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który próbuje ukraść kierunkowskazy z jednego z pojazdów zaparkowanych na ulicy Brackiej. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który tępym narzędziem niszczył karoserię. Ich uwagę zwrócił stojący opodal opel tigra z włączonym silnikiem. Gdy policjanci ruszyli w stronę mężczyzny ten wsiadł do czekającego na niego auta i odjechał. Wywiadowcy ruszyli w pościg. Podejrzewany pojazd zatrzymali na ulicy Wojska Polskiego.
Jak się okazało jechało nim dwóch mężczyzn w wieku 19 i 23-lat. Rozpoznali, iż starszy z nich niszczył auta przy ulicy Brackiej. W trakcie przeszukania tigry funkcjonariusze znaleźli wkrętak, który najprawdopodobniej służył mężczyźnie do popełnienia przestępstwa. Jak ustalili funkcjonariusze z V Komisariatu KMP w Łodzi sprawca zniszczył 11 pojazdów rysując ich powłokę lakierniczą oraz przebijając opony. Łącznie wartość strat wyceniono na ponad 20 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenia mienia za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP w Łodzi