Łódzkie wianki i szwedzka tradycja, czyli Midsommar w IKEA Łódź

Wieści szwedzki Midsonnar

Trwa miesiąc rodzinnych atrakcji w IKEA Łódź. W ten weekend IKEA świętuje szwedzki Midsommar, czyli odpowiednik Nocy Świętojańskiej. W dziecięcej części Restauracji IKEA na dzieci i ich rodziców czekać będzie wiele atrakcji – m.in. warsztaty z tworzenia kwiatów z papieru i bibuły, wyplatanie wianków oraz słodki poczęstunek. Będzie kolorowo, rodzinnie i smacznie.
Szwedzki Midsommar to święto obchodzone w weekend poprzedzający Noc Świętojańską. Szwedzi gromadzą się na otwartej przestrzeni – łące lub polanie, zbierają kwiaty, z których wyplatają wianki. W centralnym miejscu stoi tzw. Słup Majowy, który ozdabiany jest zielonymi gałązkami. Uczestnicy Midsommar tańczą, jedzą smaczne potrawy i dobrze się bawią.
Podobnie wygląda polska Noc Kupały. Tradycyjnie rozpala się wówczas ogniska, wokół których odbywają się wróżby i tańce. Dziewczęta puszczają nad rzeką wianki z zapalonymi świecami, a później wraz z chłopcami szukają na mokradłach kwiatu paproci.

Plakat_IKEA Łódź

Plakat_IKEA Łódź

Te popularne niegdyś zwyczaje, zostały dziś nieco zapomniane, dlatego IKEA Łódź zachęca swoich klientów do świętowania Midsommar, organizując w najbliższy weekend typowo szwedzkie atrakcje dla całej rodziny.
W sobotę i niedzielę, w godzinach 11.00-18.00, w dziecięcej części Restauracji IKEA Łódź odbędą się bezpłatne warsztaty z wyplatania wianków, a także tworzenia kwiatów z różnych materiałów – m.in. bibuły i papieru. W centralnym miejscu sali restauracyjnej stanie także duże drzewko, które ozdabiane będzie kwiatami przygotowanymi przez małych artystów.
Na wszystkich klientów odwiedzających w weekend Restaurację IKEA Łódź czekać będzie słodki poczęstunek w postaci świeżych truskawek.
Więcej informacji na temat akcji na stronie http://www.ikea.com/pl/pl/store/lodz

Materiały IKEA Łódź