Lombard zagra w Piotrkowie

Trzy sceny: w Rynku Trybunalskim, amfiteatrze miejskim oraz na placu Pofranciszkańskim, rozszerzony Jarmark Trybunalski, występy piotrkowian znanych z występów w ogólnopolskich programach „talent show” oraz koncert zespołu Lombard, to tylko część z atrakcji, jakie czekają podczas tegorocznych IMIENIN PIOTRKÓW 2014. Dni Miasta świętować będziemy w dniach 27-29 czerwca.

Dni Miasta rozpoczną się już w piątek Jarmarkiem Trybunalskim. Tego dnia będzie usytuowany tylko na Starym Mieście.
– W sobotę i niedzielę jarmark przeniesie się także na ulicę Słowackiego – opowiada Ilona Patyk, Kierownik Referatu Kultury, Sportu i Promocji Miasta, zaznaczając, że ulica na dwa dni zostanie zamknięta na odcinku od ulicy Sienkiewicza do pl. Kościuszki.

Imieniny Piotrków to także festiwal koncertów. W tym roku będzie ich wyjątkowo dużo, ponieważ występy będą odbywały się aż na trzech scenach.
– Inauguracja odbędzie się w piątkowy wieczór. Wówczas na Rynku Trybunalskim rozpocznie się koncert „Piotrkowianie śpiewają piosenki imieninowe” – zdradza szczegóły kierownik promocji. Na płycie rynku zagrają także zespoły z miast partnerskich (sobota) i kapele podwórkowe (niedziela). Z kolei na scenie w amfiteatrze miejskim swoje umiejętności prezentować będą amatorskie zespoły wokalne i taneczne oraz sportowcy trenujący sztuki walki.
– Kiedy zakończą się prezentacje i występy na scenie w Rynku i w amfiteatrze rozpocznie się program artystyczny na scenie głównej na placu Pofranciszkańskim – informuje Ilona Patyk.

Tutaj tradycyjnie odbędą się w sobotni i niedzielny wieczór główne koncerty IMIENIN PIOTRKÓW 2014. Najpierw publiczność rozgrzeją lokalni wykonawcy, wśród których usłyszymy piotrkowskich artystów znanych już w całym kraju z występów w ogólnopolskich programach „talent show”.
– W sobotę gwiazdą wieczoru będzie grupa UK Legends, która zaprezentuje największe przeboje angielskiego i amerykańskiego rocka (m.in. utwory z repertuaru Smookie oraz Animals). W niedzielę na zakończenie IMIENIN PIOTRKÓW swoje ponadczasowe hity zaprezentuje Lombard – opisuje Ilona Patyk.

Występom artystycznym towarzyszyć będzie wiele imprez sportowych i rekreacyjnych. Koszt organizacji tegorocznych IMIENIN PIOTRKÓW to ok. 150 tys. zł.