Łowicz: naruszenie ciszy wyborczej

Wieści logo policja

Policjanci czuwają nad zapewnieniem bezpieczeństwa i spokoju w okresie tegorocznych wyborów samorządowych. Do godziny 15.00, 16 listopada 2014 r. na terenie województwa łódzkiego odnotowano kilkanaście incydentów związanych z wyborami.

Głównie były to wykroczenia polegające na zrywaniu bądź wieszaniu plakatów wyborczych. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w Łowiczu. Doszło tam do przestępstwa związanego z naruszeniem prawa wyborczego.

16 listopada 2014 r. przewodniczący jednej z łowickich komisji wyborczych powiadomił policję, że po godz. 8.00 rano do lokalu wyborczego przyszła 55-letnia kobieta, która pobrała komplet kart do głosowania. Członkowie komisji zauważyli, że kobieta wrzuciła do urny jedynie 2 karty, natomiast pozostałe 2 próbowała wynieść z lokalu. Wezwani na miejsce policjanci ujawnili przy 55-latce obie czyste karty do głosowania. Wstępnie ustalono, że kobieta zamierzała odsprzedać karty osobie trzeciej. 55-latka została zatrzymana i przewieziona do komendy powiatowej policji. Usłyszy zarzut usiłowania naruszenia prawa wyborczego. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

KWP w Łodzi.