Łowicz: pijana matka spała na ulicy

Nieodpowiedzialna matka, która zasnęła na ulicy obok wózka z niemowlakiem, mogła doprowadzić do tragedii. Dzięki reakcji osób postronnych niemowlęciu nic się nie stało.
17 lipca 2014 roku przed godziną 14.00 dyżurny łowickiej policji został powiadomiony, że w zaroślach przy ulicy Grunwaldzkiej w Łowiczu leży kobieta, a obok niej stoi wózek, w którym znajduje się płaczące dziecko. Policjanci niezwłocznie pojechali na miejsce i potwierdzili tę informację. O zdarzeniu zawiadomili przypadkowi przechodnie, którzy usłyszeli płacz maleństwa. Wózek stał na słońcu, w upalne popołudnie. Natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło niemowlę do łowickiego szpitala.
Policjanci ustalili, że kobieta jest matką dziewczynki. Była w stanie upojenia alkoholowego, miała problem z utrzymaniem równowagi. Okazało się, że 41-letnia mieszkanka Łowicza miała prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.
Ośmiomiesięczne niemowlę pozostało na obserwacji w szpitalu, zaś matkę dziecka zatrzymano do wytrzeźwienia. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, przez osobę na której ciąży szczególny obowiązek opieki. Teraz kobiecie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Informacja o sytuacja została także przekazana do sądu rodzinnego , który może podjąć decyzję dotyczącą władzy rodzicielskiej.
KWP w Łodzi