Magazyn nielegalnego tytoniu

Wieści policja

Tomaszowscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, u których zabezpieczono blisko 1,5 tony tytoniu i 50 litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia. Wartość uszczuplenia oszacowano na blisko 800.000 złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ustalili, iż na terenie prywatnej posesji w okolicy Tomaszowa Mazowieckiego przechowywane są wyroby tytoniowe bez akcyzy. 12 czerwca 2013r po godz. 13.00 pod wskazanym adresem, w budynku gospodarczym, policjanci znaleźli linię do obróbki tytoniu. Była to maszyna skonstruowana specjalnie do cięcia liści oraz urządzenia, w których tytoń był suszony. Policjanci znaleźli również 476 kg liści tytoniowych, 914 kg już pociętego tytoniu i 50 litrów spirytusu bez polskich znaków skarbowych. Wartość narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenie w podatku akcyzowym wyniosła blisko 800.000zł.
Na terenie posesji przebywało trzech mieszkańców Tomaszowa w wieku 22, 42 i 57 lat. Cała trójka została zatrzymana. Policjanci ustalili, iż „szefem” nielegalnego interesu był nieobecny na miejscu 37-letni tomaszowianin. Po dwóch godzinach 37-latek został zatrzymany przez policjantów na terenie Tomaszowa. Czwórka zatrzymanych nie była wcześniej notowana. Usłyszeli zarzuty przechowywania i przetwarzania tytoniu z zamiarem wprowadzenia go do obrotu, za co grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna. 13 czerwca Prokurator Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe wobec zatrzymanej czwórki.
KWP w Łodzi