Matuszewski najlepszym polskim młodzikiem

Wieści_Matuszewski

Miło nam poinformować, że liderem rankingu Polskiego Związku Tenisowego młodzików do lat 14, od ukazania się listy nr 7/2012 /w lipcu/ do opublikowanej obecnie nr 10/2012, jest zawodnik Tenisowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Kozica Piotrków Tryb. – PIOTR MATUSZEWSKI.

Piotrek przewodzi w polskim rankingu młodzików do lat 14 z dorobkiem aż 1726 punktów, zdobytych w turniejach krajowych oraz turniejach międzynarodowych, według odpowiedniego przelicznika. Jak sięgnąć pamięcią, przez ostatnie pięć lat, nie znalazł się nikt taki w tej kategorii wiekowej wg danych PZT, kto zdobyłby taką liczbę punktów. Nic nie wskazuje na to, by Piotrek stracił fotel lidera w klasyfikacji generalnej sezonu 2012, która ukaże się już niebawem, bo w pierwszych dniach listopada.
Ciężka kilkuletnia praca treningowa wykonana przez Piotra, wsparta wielkim zaangażowaniem organizacyjnym taty Tomasza, dała upragnione efekty. Piotrek jest piątym reprezentantem TUKS Kozica Piotrków Tryb., który doznał zaszczytu „zasiadania na fotelu lidera” w polskiej klasyfikacji zawodników PZT. Wcześniej zaszczytu tego dostąpili: Mariusz Kozica, Maciej Smoła, Michał Dembek i Michał Sikorski. Warto wspomnieć, bo nie wszyscy o tym wiedzą, że Mariusz Kozica, Maciej Smoła i Michał Sikorski, to wychowankowie trenera Wiesława Kozicy, którzy „wyszli z jego ręki”.
Największymi sukcesami mijającego sezonu były u Piotrka: brązowy medal Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski młodzików w Puszczykowie, w drużynie TUKS Kozica wraz z Piotrem Millerem i Aleksandrem Pawlickim, złoty medal Halowych Mistrzostw Polski młodzików w deblu w parze z Konradem Słowikiem UKS Czarna, złoty medal Letnich Mistrzostw Polski młodzików w singlu na kortach Akademii Tenisowej Promasters w Szczecinie, złoty medal Letnich Mistrzostw Polski młodzików w deblu w parze z Piotrem Millerem, jest zwycięzcą halowego i letniego Supermastersa do lat 14 w Pabianicach i Inowrocławiu. A oto najważniejsze sukcesy Piotrka w międzynarodowych turniejach ETA: II miejsce w singlu i III w deblu w Intime Head Junior Open Zoetemer Holandia, III miejsce w singlu w Trnava Cup w Czechach, II w singlu i I w deblu w Opalenica Cup – Polska, ćwierćfinał singla w ETA 1 Piestany – Słowacja, I miejsce w ETA 1 Windmill Cup w deblu w parze z Robertem Wrzesińskim UKS Okęcie Sport Warszawa /był to jeden z 5 najsilniejszych tzw. wielkoszlemowych, światowych turniejów do lat 14/, II w singlu ETA 1 Mercedes Jugend Cup Renningen/Rutensheim – Niemcy, II miejsce w deblu w ETA 1 do lat 16 BNP Paribas Tomaszewski Cup, na kortach Legii w Warszawie, w parze z Kacprem Żukiem KT Legia Warszawa. Reprezentant Polski w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Europy do lat 14 – 2012. W sezonie 2012 rozegrał 15 europejskich turniejów i jest obecnie 22 w międzynarodowym rankingu prowadzonym przez European Tennis Assotiation do lat 14. Zdobył także dwa złote medale w singlu i deblu w XIII Mistrzostwach Polski UKS-ów do lat 14, rozgrywanych corocznie w Piotrkowie Trybunalskim i bardzo przyczynił się do kolejnego klubowego tryumfu TUKS Kozica Piotrków Tryb. w rywalizacji miedzy klubowej. Zdobywca dwóch złotych medali w singlu i deblu Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 2012 w Pabianicach.
W tym sezonie Piotrek udowodnił bezsprzecznie, że jest najlepszym polskim tenisistą do lat 14. W nadchodzącym sezonie 2013 życzymy Piotrkowi samych tryumfów w rozgrywanych turniejach w Polsce i zagranicą i godnego pełnienia funkcji reprezentanta Polski w turniejach ETA.