Mazovia awansowała do IV ligi!

Wieści mazovia IV liga

19 sierpnia o godzinie 17:00 na stadionie Kolejarza Łódź odbył się finał barażów, w którym stawką był awans do Łódzkiej IV ligi. W tym meczu zagrały dwa zespoły, które wcześniej pokonały swoich przeciwników w meczach półfinałowych.
Rks Mazovia, która pokonała po rzutach karnych przedstawiciela Sieradzkiego OZPN – Czarnych Rząśnia 4:5 zmierzyła się z zespołem, który wysoko pokonał Zjednoczonych Bełchatów 4:0, czyli MGLKS Termy Uniejów/Ostrowsko. W tym meczu w zesple Term wystąpił były piłkarz RKS Tomasz Charuba. Podobnie jak to było we wcześniejszym spotkaniu tak samo w finale piłkarze Mazovii zagwarantowali kibicom sporą dawkę emocji. Ostatecznie po dogrywce udało się pokonac Uniejów 2:4. Po 90-minutach padł remis 2:2 (1:0).

Od początku przewaga była po naszej stronie. W 9.minucie po ładnej akcji zespołowej Uzoma Luke w dogodnej sytuacji strzelił wprost bramkarza Term. Chwilę później Łukasz Choderski, który zagrał kapitalny mecz na skrzydle obrony, a później w linii pomocy, uderzył minimalnie obok bramki. Gospodarze, bo byli nimi w wyniku losowania piłkarze Uniejowa szczególnie groźni byli ze stałych fragmentów gry. Kapitalnym strzałem z dystansu w 19.minucie popisał się Rafał Bednarek. Niestety strzał utalentowanego pomocnika przeleciał o włos od okienka bramki strzeżonej przez Michała Warcholińskiego. W 36.minucie tracimy bramkę niespodziewanie. Na strzał zdecydował się rosły rozgrywający Krzysztof Łuczak. W tej sytuacji lepiej powinien zachowac się nasz bramkarz Przemysław Kopczyński, któremu piłka przeleciała pod rękami i zatrzepotała w siatce. Chwilę później doprowadzamy do wyrównania. Nasz napastnik Christian Uzoma Luke wykorzystuje fatalny błąd obrońcy Term – Dariusza Piasecznego. Wychodząc sam na sam ,,Lucek” nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Po tym trafieniu dla Mazovii stoper musiał zejśc z boiska w wyniku kontuzji. Zastąpił go wspominany we wstępie Tomasz Charuba. Koniec pierwszej połowy. MGLSK Termy Uniejów/Ostrowsko – Mazovia Rawa Mazowiecka 1:1

Już na początku drugiej części gry Tomasz Stasiewicz nieszczęśliwie dla naszego zespołu trafia w poprzeczkę bramki gospodarzy. Pięć minut później znów tracimy bramkę. Amadeusz Staniszewski, wprowadzony nie dawno na plac gry, przyjmuję piłkę w polu karnym i płaskim strzałem pokonuje Kopczyńskiego. Na bramkę próbował uderzyć jeszcze Szymon Leszczuk, ale i jego uderzenie trafiło w poprzeczkę. W 70.minucie szał radości w obozie Mazovii. Lewą stronę pędzi Łukasz Choderski, który decyduje się na dośrodkowanie w pole karne. Piłka po odbiciu od kilku obrońców trafia szczęśliwie pod nogi Pawła Wyciszkiewicza, który sprawia, że kibice z Rawy Mazowieckiej, którzy w licznej grupie pojawili się na stadionie w Łodzi oszaleli z radości. Koniec regulaminowego czasu gry. Teraz czas na dogrywkę, która okazała się tak szczęśliwa dla Mazovii. MGLKS Termy Uniejów/Ostrowsko – Mazovia Rawa Mazowiecka 2:2 (1:1).

Trzeba odnotowac, że zmiany przeprowadzane w Mazovii było trafione w dziesiątkę. W 96.minucie wprowadzony w miejsce Rafała Bednarka – Kamil Stawiński okazał się bohaterem tego meczu. W 100.minucie pięknie przepuścił sobie piłkę mijając tym samym obrońcę. Podał w pole karne do Pawła Wyciszkiewicza, który zgrał z kolei do naszego kapitana Tomasza Stasiewicza i popularny ,,Kura” nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi wyprowadzając jednocześnie Rawian na upragnione prowadzenie. W 116.minucie Paweł Wyciszkiewicz po ładnej indywidualnej akcji trafił w słupek bramki gospodarzy. Sędzia do dogrywki doliczył aż 4 minuty. W tym czasie znów dał o sobie znac nowy nabytek Rawskiej Mazovii – Kamil Stawiński. Łukasz Choderski wychodzi sam na sam z Warcholińskim. W ostatnim etapie swojej akcji podaje trudną, ale w miarę dokładną piłkę do Stawińskiego. Na szczęście Kamil nie zepsuł tej sytuacji i trafił do pustej bramki. Szał na trybunach!!! ,,IV liga, IV liga Mazovia!!!” tak krzyczeli nasi fani. Koniec meczu. Mazovia wraca do IV ligowych szeregów. MGLKS Termy Uniejów/Ostrowsko – Mazovia Rawa Mazowiecka po dogrywce 2:4.

Skład Uniejowa: 1. Michał Warcholiński – 7. Łukasz Pacholczyk, 11. Łukasz Wojciechowski, 18. Dariusz Piaseczny (40, 2. Tomasz Charuba), 5. Patryk Lenart – 16. Jacek Dutka (46, 14. Marcin Dąbrowski), 8. Adrian Janiak (55, 19. Amadeusz Staniszewski), 10. Tomasz Jatczak, 17. Krzysztof Łuczak – 9. Janusz Jończyk, 20. Tomasz Majewski (112, 6. Adrian Kuglarz).

Ławka rezerwowych: 2. Tomasz Charuba, 14. Marcin Dąbrowski, 4. Filip Ochapski, 6. Adrian Kuglarz, 3. Grzegorz Dąbrowski, 15. Łukasz Sztybrych, 19. Amadeusz Staniszewski.

Kapitan drużyny: Dariusz Piaseczny

Trener: Ireneusz Szczęsny

Skład Mazovii: 22. Przemysław Kopczyński – 3. Piotr Bednarek, 8. Michał Stanowski, 2. Patryk Gołka (75, 13. Sebastian Amer), 16. Łukasz Choderski – 15. Szymon Leszczuk, 11. Tomasz Stasiewicz, 10. Rafał Bednarek (96, 6. Kamil Stawiński), 9. Krzysztof Langowski (65, 17. Sylwester Kowalczyk) – 18. Robert Cukiert (46, 14. Paweł Wyciszkiewicz), 5. Christian Uzoma Luke.

Ławka rezerwowych: 12. Rafał Sadowski, 4. Jarosław Karaś, 17. Sylwester Kowalczyk, 7. Krystian Wieczorek, 13. Sebastian Amer, 14. Paweł Wyciszkiewicz, 6. Kamil Stawiński.

Kapitan drużyny: Tomasz Stasiewicz

Trener: Robert Wilk