Mistrzowie Polski jadą do Stuttgartu i Monachium

Tennis Piotrków

Aktualni mistrzowie Polski seniorów w beach tennisie /tenisie plażowym/ Mariusz Kozica TUKS Kozica Piotrków Tryb. i Daniel Półkoszek Warszawa reprezentować będą Polskę w końcówce kwietnia 2012 w dwóch turniejach ITF w Niemczech. Pierwszym turniejem, w którym wezmą udział Polacy jest Porsche Open G3 w Stuttgarcie w dn.27-29.04.2012, pula nagród 1500 euro, a drugim Bavaria Open G2 w Monachium w dn. 29.04-01.05.2012, z pulą nagród 3000 euro.

Nie lada gratką dla Mariusza i Daniela jest fakt, że w Stut-tgarcie na tym samym obiekcie odbywa się przecież w tym samym terminie turniej WTA kobiet, gdzie zagra m.in. nasza najlepsza tenisistka, nr 4 na światowych listach – Agnieszka Radwańska, która jest w tym turnieju rozstawiona z nr 4. To potwierdza nam, że w Porsche Open 2012 zjawi się cała ścisła czołówka tenisistek na czele z Viktorią Azarenką, nr 2 Marią Szarapową i nr 3 Petrą Kvitovą. W turnieju ze światowych gwiazd zabraknie jedynie Sereny Williams, Viery Zvonarievej i Sabine Lisicki.
Oprócz gry w turniejach beach tennisowych nasi reprezentanci będą mogli podziwiać tenis kobiecy na najwyższym światowym poziomie.
Jeśli chodzi o sportową stronę wyjazdu, to czekamy na jak najlepsze wieści z niemieckiego piasku.