Na meetingu o raku piersi

Wieści_plakat-meeting

1 października konferencją w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi rozpocznie się „IV Meeting na rzecz walki z rakiem piersi”, który organizują Fundacja Carpe Diem i Joanna Skrzydlewska, poseł do Parlamentu Europejskiego. 5 października w łódzkim pasażu Schillera kobiety będą mogły bezpłatnie zrobić mammografię, badanie USG piersi i skonsultować się z lekarzem onkologiem.

Konferencja jest zorganizowana dla maturzystek ze szkół w Łodzi i regionie, ponieważ na raka piersi chorują coraz częściej chorują już nastoletnie dziewczęta. Z myślą o nich swoje wykłady wygłoszą: prof. Marek Zadrożny, onkolog z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki oraz dr Anna Kołacińska z Ośrodka Onkologicznego Kopernik. Specjaliści wyjaśnią jak zapobiegać chorobie, jakie daje ona objawy i jakie mogą być skutki gdy zaniedba się niepokojące objawy.
– Regularne badania to nasza broń kobieca w walce z tą chorobą, dlatego zachęcam i namawiam do badań – mówi Joanna Skrzydlewska. – Zapewniam, że USG piersi nie boli i trwa tylko kilkanaście minut, robię to badanie co roku, więc wie jak ono przebiega. Mam nadzieję, że uczestniczące w konferencji maturzystki zaczną się badać i namówią do tego swoje mamy, ciocie i babcie.
Do 7 października w pasażu Schillera w Łodzi będzie można oglądać wystawę fotografii pt. „Niejedna z jedną” o kobietach, które w wyniku choroby straciły pierś.
Na bezpłatne badania przeprowadzane w czasie meetingu można się zapisywać telefonicznie. Na mammografię pod nr tel. 42 254 64 10 lub 517 544 004; na USG piersi i konsultację u onkologa pod nr tel. 887 068 283.