Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Niebawem otwarcie ekspozycji PGE Giganty Mocy | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Niebawem otwarcie ekspozycji PGE Giganty Mocy

Wieści_PGE_Giganty_Mocy

W weekend majowy odbędzie się uroczyste otwarcie interaktywnej ekspozycji muzealnej PGE Giganty Mocy, która powstała w centrum Bełchatowa.

Oczekiwane przez kilka lat budowy, otwarcie ekspozycji odbędzie się w dniach od 1 do 4 maja 2014 r. W programie inauguracyjnym przewidziano liczne atrakcje, a wśród nich m.in. kolejny koncert z cyklu „Giganci w Gigantach”, podczas którego na deskach nowo otwartej sceny teatralnej gościć będzie jeden z najwybitniejszych tenorów na świecie – Israel Rand.
Podczas otwarcia nowego centrum kultury nie zabraknie również atrakcji dla odwiedzających zarówno ekspozycję, jak i zrewitalizowane centrum Bełchatowa. Na centralnym placu miejskim, placu Narutowicza, odbędzie się bowiem II edycja „Festiwalu Re:Aktor”, podczas którgo odbędzie się: piknik naukowy, pokazy i warsztaty robotyczne, targi pomocy dydaktycznych i zabawek edukacyjnych, a także na prezentację samochodów o napędzie elektrycznym oraz przeglądy filmów Discovery Science. Tematyką tegorocznych wydarzeń festiwalowych będzie „Zielona Energia Bełchatowa”
Na uczestników uroczystości otwarcia czekają liczne konkursy, w których nagrodami będą wejściówki do ekspozycji. Nasza Gazeta objęła to wydarzenie patronatem medialnym.
Szczegółowy program na www.gigantymocy.pl