Nielegalny tytoń

Wieści tytoń_bez_akcyzy

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 25-letniego łodzianina, który przewoził w swoim samochodzie 15 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa, z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, oszacowano na kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo karno – skarbowe grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
26 lutego 2014 roku policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją piotrkowskiej komendy z funkcjonariuszami Izby Celnej i Straży Granicznej w Łodzi, prowadzili działania na terenie targowiska w Moszczenicy. Około godziny 8.00 funkcjonariusze zauważyli volkswagena golfa, w którym według posiadanych przez nich informacji, mógł znajdować się nielegalny towar. Śledczy natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy do kontroli. Ustalenia potwierdziły się. W bagażniku pojazdu policjanci znaleźli 15 kilogramów tytoniu różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Gdyby towar trafił na rynek, uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wyniósłby ponad 10 tysięcy złotych. Jeszcze tego samego dnia 25-latek usłyszał zarzut z kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
KMP w Piotrkowie