Odpowie za trzy napady na banki

Od kilku tygodni policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim pracowali nad sprawami napadów na placówki bankowe. Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego przedstawili 47- letniemu mieszkańcowi powiatu otwockiego zarzuty aż trzech rozbojów w bankach w Piotrkowie Trybunalskim i Pabianicach. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

1 czerwca i 24 lipca 2015 roku przy ulicy Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim nieznany wówczas mężczyzna napadł na dwie placówki bankowe. Złodziej grożąc pracownikom przedmiotem przypominającym broń skradł pieniądze. Kryminalni przez kilka miesięcy pracowali nad tymi sprawami. Zbierali dowody, przesłuchiwali świadków, analizowali zabezpieczone zapisy monitoringu, które w obu przypadkach zarejestrowały postać wysokiego, zamaskowanego mężczyzny w wieku około 40- 50 lat. Prowadzone czynności potwierdziły, że był to jeden i ten sam napastnik. Zgromadzony przez śledczych z piotrkowskiej komendy policji materiał dowodowy i przeprowadzone wizje lokalne dały podstawę do przedstawienia mieszkańcowi powiatu otwockiego zarzutów trzech rozbojów. Dzięki wnikliwej pracy funkcjonariuszy sprawca usłyszał zarzuty napadów w Piotrkowie Trybunalskim oraz na placówkę bankową w Pabianicach. Do tego ostatniego zdarzenia doszło 21 września 2015 roku na ulicy Warszawskiej. W każdym przypadku działał w taki sam sposób.
47-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. 23 listopada 2015 roku sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny tymczasowy areszt. Sprawa ma charakter rozwojowy.

KWP w Łodzi