Ogólnopolska Konferencja Naukowa „1050-lecie Chrztu Polski w wymiarze ogólnopolskim i regionalnym”

konferencja_Tomaszow

15 czerwca 2016 r., o godz. 10:00, w siedzibie Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się obrady Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „1050-lecie Chrztu Polski w wymiarze ogólnopolskim i regionalnym”.

Jej organizatorami są Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim, Archiwum Archidiecezjalne w Łodzi, Polskie Towarzystwo Historyczne Koło w Tomaszowie Mazowieckim oraz Instytut Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
W programie obrad ujęto osiemnaście referatów prezentujących różnorodne aspekty przewodniego tematu konferencji. Ponadto w siedzibie Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim Oddział w Tomaszowie Mazowieckim dostępna będzie okolicznościowa wystawa archiwalna pt. „Tomaszowskie parafie w świetle materiałów archiwalnych”, przygotowana przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim Oddział w Tomaszowie Mazowieckim oraz Archiwum Archidiecezjalne w Łodzi. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych. Konferencja organizowana jest pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Tomaszowskiego oraz Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.