Ogródek Jordanowski już otwarty

Ogródek Jordanowski

Po długich zmaganiach, w czwartek 28 września doszło do otwarcia największego placu zabaw w Końskich. Ogródek Jordanowski znajduje się w Parku Tarnowskich, nieopodal Urzędu Miasta i Gminy Końskie.

Na uroczystość otwarcia Ogródka Jordanowskiego zostali zaproszeni najważniejsi goście, mali przedstawiciele wszystkich samorządowych przedszkoli z Końskich. Uroczystego przecięcia wstęgi wraz z dziećmi dokonali: Krzysztof Obratański – Burmistrz Miasta i Gminy Końskie oraz Zbigniew Kowalczyk – Przewodniczący Rady Miejskiej.
Naszym celem było stworzenie miejsca, dla małych dzieci, młodzieży i dorosłych. Nowy plac zabaw to nie tylko urządzenia dla dzieci, ale również pergola z leżakami, siłownia, huśtawka dla osób niepełnosprawnych, na którą można wjechać wózkiem inwalidzkim – mówił burmistrz Obratański.
Tematyczny program artystyczny przygotowały dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2. Poranną gimnastykę poprowadziła Anna Puszka, dyrektor placówki.
Słoneczne wrześniowe przedpołudnie było idealnym momentem na otwarcie tego wyjątkowego miejsca. Niewątpliwie szkoda, że najmłodsi nie mogli korzystać z obiektu już w czasie wakacji. Miejmy jednak nadzieję, że jesienna aura wynagrodzi im oczekiwanie.

KG