Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Okradali bełchatowskie budowy | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Okradali bełchatowskie budowy

Wieści policja

Policja złapała szajkę złodziei, która okradała bełchatowskie budowy, garaże i piwnice.

19 marca br. bełchatowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów przy ul. Wojska Polskiego w Bełchatowie. – Sprawcy zniszczyli bramę garażową oraz drzwi wejściowe o łącznej wartości około 3600 złotych, a z niezamieszkanego jeszcze budynku należącego do 29-letniej bełchatowianki ukradli czajnik elektryczny i drobne narzędzia ręczne o wartości około 500 złotych – informuje rzecznik Policji.
Dzięki skutecznej akcji policyjnego psa tropiącego, złodzieje szybko wpadli w ręce funkcjonariuszy. Pies podjął ślad i doprowadził stróży prawa do jednego z mieszkań na nieodległym osiedlu Przytorze. W mieszkaniu policjanci zastali dwóch bełchatowian w wieku 24 i 19 lat oraz skradzione kilkadziesiąt minut wcześniej przedmioty. – W obliczu zebranych przez funkcjonariuszy dowodów, podejrzani przyznali się do popełnienia zarzuconego im przestępstwa. Zatrzymani włamali się wspólnie z dwojgiem nieletnich, 14–letnią dziewczyną i 15-letnim chłopakiem – podaje Policja. Okazało się, że przestępczy kwartet ma na swoim koncie znacznie więcej przestępstw, m.in. włamania do piwnic, garaży, domów w budowie czy budynków gospodarczych. Łupem włamywaczy padały narty, plecaki, narzędzia, różne artykuły przemysłowe i chemiczne.
Pełnoletnim podejrzanym za kradzież z włamaniem grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast nieletnimi zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich bełchatowskiego sądu.