Okradali pracodawcę

Wieści kradzież przewodów Bełchatów

Bełchatowianin i dwaj mieszkańcy gminy Bełchatów zostali zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży kabla energetycznego. Wszyscy okazali się pracownikami okradanego przez siebie przedsiębiorstwa.

16 września 2012 roku, późnym wieczorem, w okolicy Trząsu (gmina Kluki), pracownicy ochrony jednego z przedsiębiorstw ujęli dwóch mężczyzn, ładujących kabel energetyczny na skrzynię firmowego samochodu. Żaden z nich nie dysponował jednak dokumentem uprawniającym do przewiezienia kabla. Nie wskazali również, skąd pochodzi odcięty przewód o długości 160 metrów. To utwierdziło ochroniarzy w przekonaniu, iż zatrzymali sprawców kradzieży, a zarazem wyjaśniało, dlaczego trzeci z mężczyzn załadowujących kabel na ich widok uciekł do pobliskiego lasu. Szybko ustalono personalia uciekiniera i zatrzymano go w pobliżu miejsca zdarzenia.
Na miejsce przestępstwa niezwłocznie udali się policjanci z grupy operacyjno-dochodzeniowej, którzy procesowo zabezpieczyli ujawnione dowody i ślady działania przestępczego, a do policyjnego aresztu trafili 52-letni bełchatowianin oraz 46 i 61-letni mieszkańcy gminy Bełchatów. Wszyscy okazali się być zatrudnieni w okradanej firmie, dwaj na stanowiskach elektryków, jeden jako kierowca. Wartość odciętego kabla została wyceniona na 33 000 złotych.
Podejrzanym, którym policjanci w oparciu o zebrany materiał dowodowy ogłosili zarzuty usiłowania kradzieży przewodu energetycznego, grożą kary do pięciu lat pozbawienia wolności.

http://www.belchatow.policja.gov.pl
Foto: Materiały Policyjne