Okradła staruszkę

Wieści policja

Podają się za wnuczków, pracowników MOPS, ZUS, kominiarzy, pracowników spółdzielni mieszkaniowych itp. Wszystko po to, aby wyłudzić pokaźne sumy pieniędzy i zniknąć.
24 stycznia 77-letnia mieszkanka gminy Żelechlinek została oszukana na kwotę 4000 złotych. Około godziny 13:00 do domu seniorki zapukała około 40-letnia kobieta, która przedstawiła się, za pracownicę opieki społecznej i przyszła pomóc starszej schorowanej kobiecie. Oszustka stwierdziła, iż pomoże właścicielce mieszkania kupić tańszy opał, bo jak twierdzi należą jej się zniżki. Pokrzywdzona miała jedynie okazać ostatni odcinek renty, co też uczyniła, pokazując jednocześnie gdzie trzyma swoje oszczędności. Fałszywa pracownica opieki, chciała również leczyć panią. Kazała jej się położyć na łóżku, odwracając jej głowę w kierunku ściany, a sama wyszła po odpowiednie urządzenie masujące. Razem z oszustką zniknęły oszczędności 77–letniej kobiety.

Po raz kolejny policja apeluje, aby szczególnie osoby starsze nie otwierały drzwi obcym osobom przedstawiającym się za pracowników urzędów, prywatnych firm, gdyż bardzo szybko mogą stać się ofiarami oszustów. Gdy do drzwi puka osoba nam nieznana, zawsze można ją poprosić o dokument tożsamości, legitymację pracowniczą, umówić się na inny termin, kiedy w mieszkaniu będzie znajdował się ktoś bliski lub znajomy. Osoba o uczciwych zamiarach nie obrazi się. Jeżeli gość staje się natarczywy należy niezwłocznie zadzwonić na alarmowy numer telefonu Policji- 997, starając się jednocześnie zapamiętać wygląd nieznajomego.