Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Opoczno: utonął w Jeziorze Drzewickim | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Opoczno: utonął w Jeziorze Drzewickim

Wiesci utoniecie

Policjanci z opoczyńskiej komendy powiatowej pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 25-letniego  mężczyzny, którego ciało wyłowiono ze zbiornika retencyjnego w Drzewicy.

Wstępnie ustalono, że 6 sierpnia 2013r. około południa dwóch młodych mieszkańców województwa mazowieckiego pojawiło się na niestrzeżonej plaży nad Jeziorem Drzewickim aby się wykąpać. Mężczyźni zignorowali obowiązujący tam zakaz kąpieli. W pewnym momencie jeden z nich zaczął skakać do wody, a jego kolega obserwował go z brzegu. Niestety po jednym ze skoków 25-latek już nie wypłynął na powierzchnię. Po godzinie 13.00 wystraszony towarzysz skoczka zawiadomił służby ratunkowe. Już po kilku minutach na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy, policjanci i ratownicy medyczni. Wtedy 25-latek ponownie pojawił się na powierzchni i został wyłowiony z wody. Niestety pomimo reanimacji nie zdołano przywrócić go do życia. Decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone do dalszych badań.
Po raz kolejny policjanci apelują o rozsądek nad wodą. To groźny żywioł, którego lekceważenie może mieć tragiczne skutki. Przypominamy, że kąpać się można jedynie w miejscach do tego wyznaczonych. Z kolei skoki do wody wymagają doskonałej znajomości akwenu, doświadczenia i odpowiedniego przygotowania.

KWP Łódź