Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Oszuści mogą próbować wykorzystać proces cyfryzacji | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Oszuści mogą próbować wykorzystać proces cyfryzacji

Trwający obecnie proces cyfryzacji telewizji naziemnej jest okazją do uaktywnienia się wielu oszustów w tej branży. Nie dajmy się oszukać. Policjanci apelują, aby z rozwagą podchodzić do promocyjnych ofert zakupów i podpisywania jakichkolwiek umów. Najbardziej narażoną grupą osób są ludzie starsi, samotnie mieszkający, którzy mogą stać się łatwym celem naciągaczy.

7 lutego 2013 roku na terenie jednej z tomaszowskich szkół odbyło się spotkanie seniorów z rzecznikiem konsumenta Agnieszką Drzewoską Łuczak oraz przedstawicielem tomaszowskiej policji kom. Katarzyną Dutkiewicz-Pawlikowską którzy przypominali obecnym o rozsądnej nieufności wobec osób odwiedzających mieszkania i oferujących niesamowite oferty handlowe, lub urządzenia o wybitnie niskich cenach. Prelegenci zwracali szczególną uwagę na domokrążców oferujących dekodery lub anteny satelitarne, którzy chcą sprzedać sprzęt po promocyjnej cenie. Obecni usłyszeli również cenne rady przed nierozważnym podpisywaniem jakichkolwiek dokumentów. Wpuszczeniem nieznanej osoby do domu co może stać się również okazją do kradzieży.
KWP w Łodzi