OTYLIADA już wkrótce

Wieści Basen Rawa

W nocy z 12 na 13 marca odbędzie się III Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA’2016. Maraton odbędzie się na 42 krytych pływalniach.

OTYLIADA to największa masowa impreza pływacka w Polsce, która skierowana jest dla wszystkich, bez względu na wiek. Dla jednych jest okazją do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzeniem swoich możliwości pływackich. Organizatorzy spodziewają się, że w tegorocznej edycji OTYLIADY weźmie udział ponad 3 tys. uczestników. Przed rokiem na 38 basenach, 2324 uczestników przepłynęło w sumie 8746 km. Podobnie, jak w poprzednich OTYLIADACH, najlepsi uhonorowani zostaną medalami i dyplomami. Dodatkowo nagrodzone zostaną również najliczniejsze rodziny, a na każdej pływalni, najmłodsza dziewczynka i najmłodszy chłopiec otrzymają maskotki-foczki Otylki.
W woj. łódzkim OTYLIADA rozegrana zostanie na pięciu pływalniach: Kleszczów – Kryta Pływalnia „Solpark”, Kutno – Aquapark, Radomsko – Kryta Pływalnia MOSiR, Rawa Mazowiecka – Kryta Pływalnia „Aquarium” oraz Tomaszów Mazowiecki – Pływalnia „Złota Rybka” przy Zespole Szkół nr 4.