Pedofil w rękach policji

Zdecydowane działania matki 13-letniego chłopca doprowadziły do ujęcia a następnie przekazania policji 27-letniego bełchatowianina podejrzanego o próbę wykorzystania seksualnego jej syna.

22 października 2015 roku dyżurny opoczyńskiej komendy policji został powiadomiony przez 34-letnią kobietę, że w okolicy ulicy Piotrkowskiej w Opocznie ujęty został przez nią i jej znajomych mężczyzna, który chciał wykorzystać seksualnie jej syna. Na miejsce zostali niezwłocznie skierowani policjanci, którzy zatrzymali 27-latka.
Z informacji przekazanych przez matkę małoletniego wynikało, że 27-latek poprzez portal i komunikator internetowy kontaktował się z jej synem. Korespondencja, do której dotarła kobieta jednoznacznie wskazywała na pedofilskie zamiary bełchatowianina względem jej syna. Mężczyzna przesyłał chłopcu m.in. pornograficzne zdjęcia, nalegał na spotkanie i oferował pomoc w niemal każdym aspekcie życia. Matka chłopca posiadając już te niepokojące informacje podstępem, w imieniu syna zwabiła podejrzanego do Opoczna. Podejrzany myśląc, że ciągle koresponduje z małoletnim, umówił się z nim na spotkanie 22 października 2015 roku w rejonie ulicy Piotrkowskiej w Opocznie. Tutaj na niego czekała już matka ze swoimi znajomymi, którzy po upewnieniu się, że spotkali mężczyznę, który kontaktował się z 13-latkiem ujęli go, a następnie o całym fakcie powiadomili policję. Z uwagi na to, że podejrzany jest mieszkańcem Bełchatowa, na prośbę opoczyńskich policjantów bełchatowscy mundurowi w mieszkaniu 27-latka zabezpieczyli sprzęt informatyczny za pomocą którego kontaktował się z 13-latkiem. Materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów. Decyzją sądu 27-letni mieszkaniec Bełchatowa został tymczasowo aresztowany.
KWP w Łodzi