Koluszki: Pędziła 140 km/h

Koluszkowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującą audi, która na drodze z ograniczeniem do 50 km/h pędziła z prędkością 140 km/h. Kobiecie zostało już zatrzymane prawo jazdy. Otrzymała również mandat w wysokości 2 500 złotych i 10 punktów karnych. Policjanci kolejny raz apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, prędkość i brawura to śmiertelne niebezpieczeństwo!

Wieści Policja
10 kwietnia 2022 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego, w Tuszynie na drodze krajowej 12 w obszarze zabudowanym zatrzymali 38-letnią kierującą audi. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 90 km/h. W chwili kontroli jechała 140 km/h. Za swoją brawurową jazdę kobieta straciła prawo jazdy, została ukarana mandatem w wysokości 2 500 złotych i punktami karnymi.

Policjanci apelują do kierujących, iż nadmierna prędkość to najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków drogowych, zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. Działania policyjne mają na celu przede wszystkim zmniejszenie ryzyka wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

sierż. sztab. Aneta Kotynia, źródło: policja.pl