Pierwsza wygrana Mazovii

Wieści Mazovia-Pogoń

29 sierpnia o godzinie 17:00 Mazovia Rawa Mazowiecka grał swój pierwszy mecz przed własną publicznością z zespołem Pogoni-Ekolog Zduńska Wola.


Wszyscy kibice byli ciekawi formy jaką prezentują podopieczni Roberta Wilka, więc mimo iż ten mecz został rozegrany w środku tygodnia to licznie stawili się na stadion. Ten mecz pokazał brak skuteczności drużyny Mazovii, ale ostatecznie  pokonała stosunkowo słaby zespół w tym dniu Pogoń-Ekolog Zduńska Wola 2:1 (0:1).

Pierwsze minuty spotkania służyły rozpoznaniu przeciwnika. Dopiero od 10. minuty działo się więcej. Dobrą sytuację do strzelenia bramki miał Tomasz Stasiewicz po uderzeniu z woleja, ale bramkarz gości szczęśliwie obronił. Groźnie uderzał również napastnik ze Zduńskiej Woli – Michał Lewandowski, ale i ten strzał nie pozwolił cieszyć się wykonawcy ze strzelenia bramki. W zamieszaniu w polu karnym bliski szczęścia był Christian Luke, ale słabiutko spisujący się dziś Krzysztof Chruściel ostatecznie wyłapał piłkę po kilku próbach. Kapitalnym dośrodkowaniem w pole karne gości popisał się Christian Uzoma Luke, ale strzał głową Tomasza Stasiewicza minął bramkę gości. W wspaniałej sytuacji znalazł się również Paweł Wyciszkiewicz, lecz nie czysto trafił w piłkę. Niestety goście strzelili bramkę w 22. minucie meczu. Kapitan drużyny przyjezdnych Grzegorz Kaleta pięknym strzałem pokonał Przemysława Kopczyńskiego. Mazovia była zdecydowanie drużyną lepszą, lecz nie potrafiła swej przewagi udokumentować strzeleniem bramki. Zawodnicy RKS-u mają w nogach ciężkie mecze barażowe o udział w IV lidze, w których dwukrotnie w małym odstępie czasu zagrali 120 minut. Sędzia kończy pierwszą cześć gry. Mazovia Rawa Mazowiecka – Pogoń/Ekolog Zduńska Wola 0:1.

W 50.minucie Mazovia doprowadza do wyrównania. Po dokładnym dośrodkowaniu z głębi pola piłkę głowa do siatki pakuje Paweł Wyciszkiewicz. Bliski strzelania drugiego gola był znowu Wyciszkiewicz, lecz jego strzał z najbliższej odległości zatrzymał się na spojeniu bramki. Dwie dobre sytuacje miał Nigeryjczyk – Luke, ale w obu przypadkach nie trafił w bramkę. W 60.minucie zmiana w drużynie gości. Na placu pojawia się Dawid Walczak w miejsce Michała Lewandowskiego. Dobrą okazję miał Tomasz Stasiewicz, lecz trafił jedynie w słupek. W 68.minucie kolejna zmiana w Pogoni. Schodzi z boiska Łukasz Światowy, a zastępuje go Mateusz Drąg. W 76.minucie Mateusz Boruń na noszach opuszcza plac gry, a w jego miejsce wpuszczony zostaje Jakub Jurga. Chwilę później Mazovia cieszyła się z jak się później okazało zwycięskiej bramki. Kapitalnym górnym podaniem w kierunku Pawła Wyciszkiewicza popisuje się Sylwester Kowalczyk. Paweł wychodzi sam na sam i pewnie pokonuje Chruściela wprawiając tym samym kibiców w zachwyt. Po tej akcji następuje pierwsza zmiana w Mazovii. Krzysztof Langowski zmienia Christiana Luke, a trzy minuty później Robert Wilk wprowadza do gry doświadczonego Roberta Cukierta, który zmienia strzelca dwóch bramek, czyli Pawła Wyciszkiewicza. Minęło kilka minut i własnie Cukiert miał dobrą okazję do gola. Lecz po dośrodkowaniu w pole karne nie zdążył trafić piłkę wślizgiem. Sędzia Mariusz Kobus dolicza cztery minuty do końca meczu. W tej sytuacji Mazovia przeprowadza ostatnią zmianę. Zmęczonego Szymona Leszczuka zmienia Sebastian Amer. Koniec spotkania i trzy punkty zostają w Rawie Mazowieckiej. Są to pierwsze trzy punkty Mazovii w tym sezonie. Mazovia Rawa Mazowiecka – Pogoń/Ekolog Zduńska Wola 2:1 (0:1).

Skład Pogoni: 1. Krzysztof Chruściel – 6. Damian Grzelak, 3. Piotr Świniarski, 16. Bartłomiej Kubicki, 4. Krystian Grzelak – 22. Grzegorz Królewiak, 19. Łukasz Światowy (68, 2. Mateusz Drąg), 7. Mateusz Boruń (76, 5. Jakub Jurga), 21. Michał Lewandowski (60, 15. Dawid Walczak) – 8. Grzegorz Kaleta (83, Tomasz Adamczuk), 9. Michał Ignaczak.

Ławka rezerwowych: 12. Rafał Łaguniak, 5. Jakub Jurga, 14. Tomasz Adamczuk, 2. Mateusz Drąg, 15. Dawid Walczak.

Kapitan drużyny: Grzegorz Kaleta

Trener: Mariusz Gałaj

Skład Mazovii: 1. Przemysław Kopczyński – 3. Piotr Bednarek, 8. Michał Stanowski, 2. Patryk Gołka, 17. Sylwester Kowalczyk – 10. Rafał Bednarek, 11. Tomasz Stasiewicz, 15. Szymon Leszczuk (90+4, 13. Sebastian Amer), 16. Łukasz Choderski – 14. Paweł Wyciszkiewicz (83, 20. Robert Cukiert), Christian Uzoma Luke (80, 9. Krzysztof Langowski)

Ławka rezerwowych: 12. Rafał Sadowski, 4. Jarosław Karaś, 13. Sebastian Amer, 9. Krzysztof Langowski, 21. Krystian Wieczorek, 20. Robert Cukiert, 19. Kamil Stawiński.

Kapitan drużyny: Tomasz Stasiewicz

Trener: Robert Wilk

Sędzia główny: Mariusz Kobus

Asystenci: Grzegorz Stępień, Robert Kozielski

Kartki: Tomasz Stasiewicz (RKS Mazovia Rawa Mazowiecka) – Michał Lewandowski (KS Pogoń-Ekolog Zduńska Wola).

Widzów: 190

www.rksmazovia.pl