Pierwsze ofiary mrozów

Wiesci bezdomni

Gwałtowny spadek temperatury o blisko 30 stopni oraz kilkunastostopniowe mrozy zbierają już śmiertelne żniwo w całym kraju. Także w województwie łódzkim miniony weekend przyniósł już pierwsze ofiary wychłodzeń.

Zamarzło 3 mężczyzn, a wszystko wskazuje na to, że liczba ta jeszcze wzrośnie. Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, pamiętajmy, że są osoby mogące potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
Policjanci podczas służby patrolowej sprawdzają miejsca, w których mogą nocować osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Aby się rozgrzać bardzo często w takich miejscach rozpalają ogniska, co bywa bardzo niebezpieczne. Funkcjonariusze odnajdujący takie osoby zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.
Policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, samotne osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.
KWP w Łodzi